Trenčín

9°C

slabý dážď

Spoznaj Bazovského

10. 11. 2019

16:00 - 19:00

Dátum a čas

Nedeľa 10. November 2019
16:00 - 19:00

Miesto

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne
Palackého 27
911 01 Trenčín
Slovenská republika

Spoznaj Bazovského
Spoznaj Bazovského

Spoznaj Bazovského

Galéria M.A. Bazovského v Trenčíne v spolupráci s Pavlom Múdrym pre Vás pripravila sériu prednášok spojenú s diskusiou a tvorivými úlohami. V rámci skupinových programovo je možné absolvovať aj komentovanú prehliadku s frontálnym výkladom, ktorú však nemožno kombinovať. Každý z programov trvá 45 minút a je možné ich navzájom kombinovať. 

Nebojme sa umenia! Bazovského obrazy

Náročnosť: Ľahká

Predpoklady: Určené pre ľudí, ktorí nepoznajú tvorbu M. A. Bazovského a umeniu nevenujú prílišnú pozornosť. Radi by sa však o jeho dielach dozvedeli aspoň základné informácie.

Čo je to kompozícia či námet obrazu? Ako umelci pri obrazoch pracujú so svetlom a tieňom a prečo sa moderné obrazy nepodobajú na skutočnosť? Spoločné bádanie nad obrazmi Miloša Alexandra Bazovského v programe Nebojme sa umenia! majú prostredníctvom skupinovej diskusie a porovnávania zoznámiť návštevníkov so základnými umeleckými termínmi, naučiť ich dívať sa na obrazy a ukázať im ako ich užívať pre svoj vlastný záujem.

Pre Slovákov, pre nás! Bazovský a jeho okolie

Náročnosť: Stredná

Predpoklady: Určené pre ľudí, ktorí dielo M. A. Bazovského poznajú, prípadne sa o umenie zaujímajú vo svojom voľnom čase a ovládajú základné pojmy zo sveta umenia.

Prečo sú na väčšine diel od Bazovského zobrazené vidiecke námety? Ako sa to všetko Bazovský naučil a kto boli jeho umeleckí priatelia či rivali? Pochopenie doby, v ktorej Miloš Alexander Bazovský maľoval, je dôležité pre pochopenie dôvodu, prečo vlastne maľoval a prečo maľoval práve tak ako maľoval. Porovnaním s obrazmi od iných slovenských autorov prostredníctvom diskusie je možné dozvedieť sa nie len o tom, ako vyzerala vtedajšia umelecká obec na Slovensku, ale aj celkový historický obraz.

Do sveta, náš velikán! Bazovský vo víre dejín

Náročnosť: Stredná

Predpoklady: Určené pre ľudí, ktorí dielo M. A. Bazovského poznajú, prípadne sa o umenie zaujímajú vo svojom voľnom čase a ovládajú základné pojmy zo sveta umenia.

Čo je to expresionizmus? Kto bol Pablo Picasso a čo spája Marca Chagalla s obrazmi Miloša Alexandra Bazovského? Vývoj svetového umenia na začiatku dvadsiateho storočia ovplyvnil podobu nie len súčasného umenia, ale celého nášho okolia. Hravá diskusia a porovnávanie obrazov so svetovými dielami ponúka spoznávanie zmien, ktoré toto obdobie prinieslo a s ktorými sa vysporiadavali aj umelci na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Kontakt

Adresa Palackého 27
911 01 Trenčín
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie