vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

0°C

oblačno

Poznáš Trenčiansky kraj?

Pamiatky, kultúra, šport, príroda alebo relax? Spojili sme príjemné s užitočným. Využi voľný čas na získavanie nových vedomostí. Pošli správne odpovede na 4 jednoduché otázky a možno vyžrebujeme práve teba.

Tento týždeň súťažíš o super tričko s vyobrazením najznámejších monumentov Trenčianskeho kraja.

Správne odpovede posielaj, očíslované podľa poradia otázok, na e-mailovú adresu: info@trencinregion.sk

Zo správnych odpovedí žrebujeme už budúci týždeň, v stredu 25. marca 2020. Víťazovi pošleme informačný e-mail. Video z losovania bude zverejnené pod príspevkom na facebookovej fanpage Trenčín región.

Pusti sa na otázky!

1. Aký hrad je na obrázku?

2. Pod hradom je prameň. Ako sa volá?

Povesť o nešťastnej láske, ktorú zmarila vyššia moc, je úzko spätá so súčasným názvom prameňa. Do roku 2007 vyvierala voda z prameňa "Na žliabku". Ako sa volá teraz? Prí hľadaní správnej odpovede pomôže naša web stránka. Hľadaj TU.

3. Aké vysoké je bralo, na ktorom sa týči "kamenný brat" hradu na prvom obrázku?

Hrad na prvom obrázku vystriedal viacero majiteľov. K najznámejším patrili Rákociovci, Maťašovskí, ale aj lúpežní bratia Podmanickí. Poslední menovaní spravovali istú dobu i Považský hrad. Koľko metrov nad morom leží vápencový vrch, na ktorom sa vypína svedok dávnej histórie? Pomôcku nájdeš v audionahrávke o Považskom hrade.

4. Od neďalekej Manínskej tiesňavy, po náučnom chodníku, až ku najväčšiemu skalnému previsu Karpatského oblúka. Poznáš jeho názov?

Šírka najužších miest Manínskej tiesňavy ledva postačí na prejazd autobusu. V zimných mesiacoch sa snežné lavíny často zosúvajú na dno doliny, kedy je úžina ťažko priechodná. Na jar však turista môže proti prúdu potoka, po trase náučného chodníka, naraziť na veľmi vzácny prírodný úkaz. Najväčší skalný previs Karpatského oblúka. Ako sa volá?


Ďalšie otázky sú pripravené opäť o týždeň vo štvrtok!

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…