vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

21°C

jasno

Na 5. ročníku Dňa otvorených dverí trenčianskej župy nechýbala ani KOCR Trenčín región

Prvý október je v kalendári zapísaný ako Svetový deň cyklistiky. Nie náhodou sa práve v tomto duchu niesol piaty ročník Dňa otvorených dverí (DOD) na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Po dvoch ročníkoch, ktoré boli venované primárne environmentálnemu projektu Zelená župa, tak prišiel na rad aj obľúbený šport.

Už po piaty raz mali možnosť návštevníci a široká verejnosť v pondelok, 1. októbra 2018, nazrieť, ako vyzerajú priestory TSK či spoznať činnosti a kompetencie jednotlivých odborov a oddelení. Prehliadka budovy bola doplnená bohatým kultúrnym programom a prezentáciou organizácií v zriaďovateľskej spoločnosti trenčianskej župy.

Deň odštartoval Martin Behro – niekoľkonásobný majster Slovenska a majster Európy v cyklotriale. Pri jeho vystúpení návštevníci ostali milo prekvapení fantastickými kúskami, ktoré mladý športovec predviedol v priamom prenose na recepcii budovy TSK.

Zábavno-náučný program pre malých i veľkých

Súčasťou pripraveného lákavého programu bola aj prezentácia krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Krajská organizácia upriamila hravým spôsobom pozornosť ľudí na spoznanie jedinečných miest, ktoré sa nachádzajú v Trenčianskom kraji. Deti i dospelí mali príležitosť získať rôzne darčeky a propagačné materiály od KOCR Trenčín región za úspešné zvládnutie niekoľkých úloh.

Na otestovanie vedomostí bol pripravený kvíz „Ako poznáš Trenčiansky kraj“. Možnosť výberu náročnosti od začiatočníka až po profesionála dal príležitosť na zapojenie sa do hry nielen tým najmenším, ale aj fundovaným cestovateľom a objaviteľom Trenčianskeho kraja. Skúsenejší si mohli trúfnuť na slepú mapu, do ktorej sa umiestňovali magnetky zobrazujúce kultúrne pamiatky Trenčianskeho kraja. Príjemne strávené chvíle čakali aj súťažiacich, ktorí sa zapojili do nadrozmernej zábavno-náučnej spoločenskej hry pre malých i veľkých.

Nechýbalo prezentovanie aktuálne realizovaného projektu - fotosúťaže „Trenčiansky región hrá farbami“, - ktorý sa sústreďuje na zhromažďovanie a ocenenie tých najlepších fotografií z obdobia jesene, zachytávajúce krásy Trenčianskeho kraja. 

Podľa slov predsedu krajskej organizácie cestovného ruchu Juraja Gerliciho, sa ľudia aj vďaka týmto náučným hrám dokážu lepšie orientovať zemepisne, ale aj kultúrne. „Vďaka hrám, ktoré KOCR Trenčín región ponúka pri rôznych prezentačných stretnutiach, si návštevníci zvyšujú povedomie o trenčianskom regióne hravou a prirodzenou cestou, ktorá je vhodná aj pre tých najmenších, ale zároveň aj pre dospelých. Počas Dňa otvorených dverí prichádzali ľudia so záujmom a tešili sa každej jednej výhre. Reakcie hodnotíme veľmi pozitívne a veríme, že dané hry podnietili ich kreativitu či chuť  po dobrodružstve a spoznávaní nášho regiónu.“ 

Program nielen pre športovcov

Na tohtoročnom Dni otvorených dverí mali návštevníci možnosť vidieť ukážky z dielne Stredných škôl, ktoré predviedli ako funguje 3D tlačiareň či robotické rameno. K dispozícii bol  historický hasičský bicykel, tricykel a v neposlednom rade exteriérový remeselný trh. Mnohí vystavovatelia sa DOD zúčastnili po prvýkrát. K takým patrila napríklad Hvezdáreň Partizánske, SAD Prievidza a premiéru malo aj autorské čítania či módna prehliadka. 

Posledným bodom programu bolo skvelé spevácke vystúpenie mladého superstáristu Jakuba Pružinského.  Cyklistický 5. ročník Dňa otvorených dverí TSK sa uzatvoril tematicky a to prvou jazdou trenčianskeho župana po druhom úseku Vážskej cyklomagistrály. Spoločnosť mu robili hejtman Zlínskeho kraja Jiří Čunek, riaditeľka centrály cestovného ruchu Východná Morava Petra Psotková a výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…