vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

18°C

oblačno

Konferencia "700. výročie úmrtia Matúša Čáka Trenčianskeho (1321 – 2021)"

Vyvrcholením Roka Matúša Čáka bude už tento týždeň jesenná odborná konferencia „700. výročie Matúša Čáka Trenčianskeho (1321 – 2021)“, ktorú organizuje Trenčianske múzeum v Trenčíne v spolupráci s Katedrou histórie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.

Konferencia sa bude konať v priestoroch Trenčianskeho hradu v objekte kasárne v dňoch 23. a 24. septembra 2021 a bude dostupná pre odbornú aj laickú verejnosť.

Na konferencii odznejú prednášky na témy týkajúce sa politickej situácie a hospodárskych pomerov v čase vládnutia Matúša Čáka. Zaujímavým predmetom prednášok bude určite aj téma osobnosti Matúša, rodu Čák, vývoja spoločnosti v dobe Matúša z pohľadu archeológie a pod. Prednášajúcimi budú významní slovenskí historici a osobnosti, ktorí sa zaraďujú medzi expertov na stredovek. Priestor dostanú aj mladší kolegovia, ktorí do výskumu vniesli nové podnety.

Konferencia bude voľne streamovaná cez sociálnu sieť facebook Trenčianskeho múzea a Trenčianskeho hradu. Online stream bude spustený vo štvrtok 23. septembra aj v piatok 24. septembra 2021 o 9.30 h.

Linky, kde bude dostupný online stream:

- Trenčianske múzeum https://www.facebook.com/TrencianskeMuzeum

- Trenčiansky hrad https://www.facebook.com/TrencianskyHrad


Zdroj: Ing. Radovana Keliarová, tel.: +421 901 918 858, e-mail: radovana.keliarova@muzeumtn.sk, oddelenie marketingu a komunikácie, Trenčianske múzeum v Trenčíne

Dokumenty

Program konferencie
Pozvánka

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…