vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

22°C

jasno

100-dňová expedícia krížom Trenčianskym krajom úspešne ukončená!

Letné mesiace mohli rodiny s deťmi aj vďaka hre „Krížom krajom za 100 dní“ z dielne krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, prežiť o niečo aktívnejšie. Súťažiaci počas troch mesiacov preskúmali známe i menej známe turistické poklady Trenčianskeho kraja.

Od 1. júna do 8. septembra 2018 na veľkých i malých „bádateľov“ čakala neľahká úloha – navštíviť 13 lokalít, 5 podujatí, nájsť správnu odpoveď na 3 kvízové otázky a nahrať do mobilnej aplikácie Objavujme 4 fotografie z rôznych kútov kraja. „Na rozdiel od minuloročnej súťaže „Hravé hrady Trenčianskeho kraja“ sme do aktuálnej turisticko-poznávacej hry zapracovali úlohy, ktoré boli naviazané na podujatia. Snahou bolo podporiť návštevnosť hradov, múzeí či kultúrnych zariadení v našom kraji a taktiež zvýšiť povedomie o menej známych turistických lokalitách trenčianskeho regiónu,“ povedala Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka krajskej organizácia cestovného ruchu Trenčín región.

Súťaž zaujala takmer 100 „objaviteľov“, nielen z Trenčianskeho kraja, ale aj zo susedných regiónov Slovenska. „Podarilo sa nám splniť zámer súťaže, a to prilákať turistov aj spoza hraníc nášho regiónu. Súťažiacich sme motivovali priebežným losovaním o lákavé ceny – rodinné vstupy na Trenčiansky hrad, hrad Beckov a do areálu sokoliarov Aquila v Bojniciach,“ priblížil predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici. Vstupenkám na hrad Beckov pre celú rodinu sa potešila súťažiaca z Bratislavy: „Appka je veľmi fajn. Ďakujem za výhru, potešil ste ma!“ neskrývala radosť pani Katarína.

Z celkového počtu zapojených súťažiacich sa na „cieľovej rovinke“ stretli traja hráči s plným počtom 255 bodov, ktorí zabojovali o hlavné ceny - víkendový pobyt pre 4-člennú rodinu v Agropenzióne Adam v Podkylave a zážitkové ubytovanie v domčeku na strome pre 4 osoby na 1 noc v Trenčianskych Tepliciach. Odmenu, ktorú do súťaže venoval trojhviezdičkový Agropenzión Adam v Podkylave získala súťažiaca s prezývkou Maruska a nezabudnuteľnú noc v korunách stromov od treehouse.sk – domček na strome v Trenčianskych Tepliciach vyhrala súťažiaca zaregistrovaná pod prezývkou vivienne. Ceny si výhercovia prevezmú priamo v sídle KOCR Trenčín región.

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…