vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

miestami oblačno

Záujem o Trenčiansky kraj prejavili aj českí novinári v Prahe

V utorok 18. júna 2019 krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región úspešne odprezentovala krásy a turistické lákadlá Trenčianskeho kraja na tlačovej konferencii v Prahe. Slovenský Inštitút v Prahe uvítal desiatky českých novinárov, ktorí sa dozvedeli viac o novinkách, obľúbených lokalitách i zaujímavostiach z nášho regiónu. 

Kraj odprezentovala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská, ktorá zároveň odpovedala aj na dodatočné otázky novinárov. Tých úprimne zaujal nový projekt osádzania lavičiek s motívmi krajských dominánt – hradov a zámku: „Boli sme milo prekvapení, že novinári sa živo zaujímali o náš nový projekt, ekologické lavičky, ktoré sme začali osádzať zatiaľ na území kraja na Trenčianskych uliciach alebo v ich blízkostiach. Presne takýto záujem zo strany verejnosti sme chceli docieliť, preto sme veľmi radi, že naša iniciatíva sa stretla nielen s porozumením, ale aj s pochvalou.“

Novinky spolu s tipmi na výlet v regióne horná Nitra odprezentovala výkonná riaditeľka OOCR horná Nitra – Bojnice, Andrea Malátová: „Turistickým centrum regiónu horná Nitra sú a pravdepodobne aj vždy budú všeobecne známe Bojnice. Chceme však poukázať na to, že celý región ponúka bohatú paletu atraktivít aj mimo Bojníc, ktoré je škoda pri návšteve hornej Nitry vynechať. Je tak možné stráviť u nás celý týždeň a zaručujeme, že sa návštevníci nebudú nudiť.” Prvé minúty prezentácie osviežilo mladé duo z Bolešova – Bosoráci, ktorý zaspievali a zahrali známe regionálne hity na husliach, gajdách i harmonike. Zaslúžený potlesk prišiel aj v posledných minútach konferencie, kedy hudobné vystúpenie zopakovali.

Okrem užitočných tipov na trávenie voľného času v Trenčianskom kraji mali možnosť novinári ochutnať aj typické regionálne dobroty vrátane uvítacieho drinku, ktorý zabezpečila liehovarnícka spoločnosť s bohatou tradíciou OLD HEROLD, s.r.o. z Trenčína. Kvalitné údené, neúdené a bylinkové syry pochádzali z farmy z Udiče s názvom OVISFARMA, s.r.o. a neodolateľné regionálne mäsové ochutnávky pochádzali z dieľne poľnohospodárskeho družstva (PD) „Brezina“ Pravotice. 

Tlačová konferencia sa uskutočnila s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Prezentáciu iniciovala a organizačne zabezpečila Klára Badinková, zástupkyňa cestovného ruchu Slovenskej republiky v Českej republike. 

V Trenčíne, 19. jún 2019

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…