vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

6°C

jasno

Relax v Trenčianskom kraji aj v období Vianoc

Aj v mesiaci december sú v platnosti opatrenia, ktoré sa aktualizujú v pravidelných intervaloch, na základe vývoja pandémie Covid-19 na Slovensku. Z toho dôvodu nemusí byť vždy verejnosti jasné, čo a v akom rozsahu je otvorené a ktoré zariadenia môžu navštíviť. Tento problém zasiahol aj kúpele a relaxačné centrá v Trenčianskom kraji, ktoré svoje služby verejnosti vo väčšine poskytujú a to za dodržania všetkých nariadení.

Zmenou oproti klasickému fungovaniu je fakt, že záujemcom do kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach, Nimnici a Bojniciach umožnia vstup jedine ako ubytovaným hosťom, teda jednorazové vstupy nie sú možné.

Kam ísť za oddychom?

Ak by ste si pred Vianocami radi oddýchli, hoci len na jednu noc, k dispozícii sú kúpele v Trenčianskych Tepliciach. Otváracie hodiny a predaj procedúr sú v štandardnom režime. V súlade so všetkými platnými rozhodnutiami sú kúpele obmedzené a to predovšetkým v súvislosti s dodržiavaním hygienických odporúčaní a opatrení, vrátane kapacitného využívania procedúr na 50%. Práve z kapacitného dôvodu boli nútení pozastaviť aj ich úspešný a obľúbený projekt Kúpele v regióne.

„Ponúkame všetky naše liečebné procedúry, niektoré v spojení s predchádzajúcou lekárskou konzultáciou. Samozrejmosťou je krátky dotazník a meranie telesnej teploty. Wellness procedúry ako sauny a whirlpool v súčasnosti neposkytujeme,“ oboznámil Andrej Puček, riaditeľ pre obchod a marketing v Kúpeľoch Trenčianske Teplice.

Dodal, že pre niektorých záujemcov môžu byť dostupné informácie nejasné. Kvôli tomu častokrát nevedia rozlíšiť wellness hotel od kúpeľného, a teda či je dané zariadenie otvorené alebo zatvorené.

Pri návšteve Kúpeľov Nimnica je potrebné, aby ste sa preukázali platným PCR alebo antigénovým testom. V prípade potreby je možné otestovať záujemcov o pobyt aj priamo na mieste. Zákaz poskytovania voľnopredajných procedúr a vstupu do wellness verejnosti platí pre všetky kúpele, vrátane Nimnice. Procedúry je teda možné objednať jedine spolu s ubytovaním. Pre ubytovaných hostí je k dispozícii aj klasické stravovanie za dodržania všetkých opatrení.

Takými istými zásadami a podmienkami sa riadia aj Kúpele Bojnice, ktoré ostávajú rovnako otvorené pre záujemcov o procedúry spolu s ubytovaním. Aktuálne informácie o otváracích hodinách všetkých zariadení nájdete vždy na jednotlivých webových stránkach kúpeľov.

Dočasne zatvorené

Nie všetky relaxačné zariadenia však vykonávajú svoju činnosť. Termály Malé Bielice majú v súčasnosti svoje brány pre verejnosť zatvorené. Po zmiernení opatrení sú však schopní reagovať promptne a sprístupniť priestor pre verejnosť. Napriek momentálnej nedostupnosti je možné stiahnuť si z webovej stránky akciový kupón 1+1, s platnosťou do 31.1.2021.

„Hoci nie všetky centrá poskytujúce relax na území Trenčianskeho kraja sú otvorené, záujemcovia majú aj v tomto období hneď niekoľko možností, kde si môžu dopriať oddych. Veríme, že aj tie, ktoré sú v súčasnosti zatvorené, budú môcť obnoviť svoju činnosť v čo najkratšom čase,” vyjadrila sa výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región Eva Frývaldská.

V prípade, že rozmýšľate nad návštevou jedného z kúpeľov v Trenčianskom kraji, vždy si pri zmene nariadení overte dostupnosť, prístupnosť a konkrétne podmienky pre vstup do zariadenia.

V Trenčíne, 7.12.2020

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…