vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

28°C

slabý dážď

Leto v sedle bicykla opäť aj s cyklobusmi Trenčianskej župy

Obľúbené cyklobusy budú počas leta premávať na dvoch overených trasách naprieč krajom už po štvrtý rok.

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v spolupráci so SAD Trenčín opäť vychádza v ústrety rekreačným aj športovým cyklistom, ktorí radi spoznávajú prírodné aj kultúrne krásy kraja práve zo sedla svojho bicykla. Už po štvrtý rok budú milovníkom dvojkolesovej jazdy k dispozícii dve linky autobusov s cyklovozíkom na prepravu 24 bicyklov, premávať budú od 1. júna až do 2. septembra 2020.

Cyklobusy budú jazdiť po rovnakých trasách ako minulý rok, východiskovým bodom oboch liniek je krajské mesto Trenčín. Prvou, ktorá počas uplynulej letnej sezóny prepravila takmer 150 cyklistov, je linka Trenčín – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou.  Minulý rok väčšmi obľúbenou je druhá linka Trenčín – Nitrianske Rudno, tou sa odviezlo takmer 210 cyklistov.

Popularita cyklobusov Trenčianskej župy každým rokom stúpa. Len minulý rok využilo túto možnosť prepravy viac ako 350 cyklistov, čo je o 100 viac ako v roku 2018. Pre cestujúcich bude už tradične pripravená aj súťaž „K vode či na hory, cyklobus ťa dopraví“, o ktorej bude už čoskoro informovať Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.


Zdroj: Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…