vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

0°C

oblačno

Moma spoznáva Trenčiansky kraj

Trenčiansky kraj sa pýši množstvom krásnych prírodných zákutí, historických pamiatok, hradov, zámkov, zrúcanín, kúpeľov, ale aj množstvom neobjavených miest. Tie najväčšie poklady Trenčianskeho kraja sa krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región rozhodla predstaviť mladšej generácii prostredníctvom spolupráce s populárnou youtuberkou a blogerkou  Martinou Horňákovou alias Momou, ktorá pochádza z Trenčína.

Moma počas letných víkendov spoznávala známe aj menej známe turistické lokality trenčianskeho regiónu, navštívila Trenčiansky a Považský hrad, hrady Beckov a Čachtice či očarujúcu Manínsku tiesňavu. Trocha adrenalínu si vyskúšala pri lezení na beckovskú hradnú skalu a tajomnú atmosféru zažila v čachtickom podzemí či Pružinskej dúpnej jaskyni. Známa Trenčanka po každom výlete natočila veselé video so svojimi zážitkami a vtipnými poznámkami.  „Program natáčania sme zostavili tak, aby Moma videla najpopulárnejšie miesta, ktoré navštevujú rodiny s deťmi. Vo svojich videách pozývala fanúšikov na spoznávanie všetkých lokalít, ktoré navštívila. Pod heslom „Po stopách Momy“ tak deti počas letných prázdnin objavovali najzaujímavejšie miesta nášho kraja,“ priblížila Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región.

Populárna mladá youtuberka ochutnala aj regionálnu gastronómiu, objavila prírodné krásy či najlepšie miesta na kúpanie v Trenčianskych Tepliciach. Tu si okrem kúpeľov pozrela aj most slávy a park, kde sa každoročne koná populárny filmový festival. Na hornej Nitre nevynechala Bojnický zámok, ktorý je jednou z najnavštevovanejších pamiatok na Slovensku a nezabudla navštíviť ani golfový areál. Spoznávanie kraja zavŕšila prehliadkou Prepoštskej jaskyne, kde si pozrela múzeum praveku. „Teším sa, že som počas nakrúcania spoznala množstvo nových a zaujímavých miest, ktoré sa naozaj oplatí navštíviť. Trenčiansky kraj je krásny, budem rada, keď tieto zaujímavé miesta vďaka mojim videám spoznajú aj moji fanúšikovia,“ neskrývala nadšenie youtuberka Moma. 

 Videá s odporúčaniami na zažitie dobrodružstiev v Trenčianskom kraji zaujali na sociálnych sieťach tisícky teenagerov. Tí, ktorí si videá nestihli pozrieť na facebook fan page Trenčín región, ich stále môžu vidieť na vlogovom kanáli Momy. Stačí kliknúť a inšpirovať sa zábavnými tipmi na výlet.

VIDEÁ TU:

- Trenčín a okolie

- Horné Považie

- Trenčianske Teplice

- Horná Nitra

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…