vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-0°C

hmla

Pohodový víkend na letisku v Trenčíne

Najznámejší, najväčší, kultúrou nabitý, multižánrový... Festival Pohoda má mnoho prívlastkov a to, že už dlhých 23 rokov púta pozornosť vyznávačov kvalitnej hudby, diskusií či rôznych workshopov, mu nikto nevezme. Uplynulý víkend bol živým dôkazom toho, že trenčianske letisko raz do roka naplní jedinečná atmosféra, ktorá dokáže opantať aj najväčších skeptikov.

Počas troch dní (11.-13. júl 2019) návštevníci „ochutnali“ rozmanitý program. Ako uviedli organizátori, festival bol oslavou umenia, ale aj slobody. Pódiá ovládlo 121 koncertov, medzi ktorými vyčnievali mená interpretov ako Liam Gallagher, Lola Marsh, The Roots či Mac DeMarco. Ostatný priestor vypĺňali stany, kde boli pripravené diskusie na rôzne témy, divadlo, skupinové cvičenia, workshopy či iné aktivity, ktoré ideálne doplnili hudobnú stránku festivalu.

Nič nenechali na náhodu

Organizátori festivalu mysleli naozaj na všetko. Od separácie odpadu cez stravovania (a to nie hocijakého) až po hygienu boli zabezpečené všetky stránky, ktoré spĺňajú atribúty festivalu obrovských rozmerov. V orientácii „pohodového“ areálu pomáhala festivalová aplikácia, ktorá okrem aktuálneho programu ponúkala dôležité informácie o rôznych zmenách či bezpečnostných opatreniach a výstrahách o počasí.

Dážď nikoho neodradil

O úspešnosti Pohody svedčí každoročná maximálna naplnenosť letiska neďaleko Trenčianskeho hradu. Aktuálny ročník nebol výnimkou a lístky boli opäť vypredané. Návštevníkom nepokazilo náladu ani premenlivé počasie, ktoré sa striedalo z hodiny na hodinu. Úkryt pred dažďom ponúkali aj stánky partnerských organizácií festivalu, medzi ktorými nechýbala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Rodisko hrdinov – región, ktorý musíte navštíviť

Zákutia trenčianskeho regiónu a jeho atraktívne miesta mohli „pohoďáci“ spoznať spolu s rodákmi z kraja hradov a zámkov – M. R. Štefánikom, Ľudovítom Štúrom a Ľudmilou Podjavorinskou. Regionálni hrdinovia návštevníkov sprevádzali pri rôznych zábavných aktivitách. „Tohtoročnú prezentáciu Trenčianskeho kraja sme pripravili na tému Trenčín región – rodisko hrdinov,“ uviedla výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región, Eva Frývaldská. Zručnosť pri stavaní papierového lietadielka s vizuálom Štefánikovho Caproni, hádanie názvov Podjavorinskej básní či trochu slovenčiny so Štúrom alebo nadrozmerné puzzle s vyobrazením slávnych rodákov. Po splnení niektorej z úloh čakal na súťažiaceho pekný darček. "Hravou formou sme návštevníkom prezentovali nielen možnosti trávenia voľného času v našom kraji, ale aj niečo z histórie a kultúry trenčianskeho regiónu. Pohoda je ideálnym podujatím, kde môžeme osloviť široké spektrum návštevníkov a motivovať ich k tomu, aby sa do Trenčianskeho kraja vrátili aj po festivale,“ doplnila Frývaldská.

PŠ, Trenčín 17.7.2019

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…