Beckov

2°C

oblačno

Podujatie štyroch hradov: Cesta za dukátmi

05. 06. 2021 - 03. 10. 2021

Dátum a čas

Sobota 05. Jún 2021 -
Nedeľa 03. Október 2021, každý deň

Miesto

Hrad Beckov
Beckov 180
916 38 Beckov
Slovenská republika

Podujatie štyroch hradov: Cesta za dukátmi
Podujatie štyroch hradov: Cesta za dukátmi

Podujatie štyroch hradov: Cesta za dukátmi

Kráľ Žigmund, krátko po nástupe na uhorský trón, musí zachrániť svoju manželku kráľovnú Máriu z chorvátskeho zajatia. Vyzbieraním výkupného poverí svojho verného vojvodu Stibora zo Stiboríc. Pomôžte aj vy Stiborovi. Vyrazte na štyri jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Žigmundove dukáty a osloboďte kráľovnú Máriu zo zajatia.

O čom hovorí história?

Čo bude vašou úlohou?

Je to jednoduché. Aby ste pomohli Stiborovi vykúpiť kráľovnú Máriu zo zajatia, budete musieť navštíviť štyroch kastelánov Beckovského hradu, Čachtíc, Uhrovca a Plaveckého hradu. Každý z nich vám dá, alebo vám umožní si vyraziť Žigmundov dukát. Na každom hrade získate mincu s rovnakým rubom, ale rozdielnym lícom. Po vyzbieraní štyroch mincí, nám pošlite fotografiu týchto mincí s lícovou stranou a vašim kontaktom na adresu: mince@hrad-beckov.sk. Môžete tak vyhrať jednu z atraktívnych cien.

Ceny budeme postupne zverejňovať na jednotlivých stránkach hradov Beckov, Čachtice, Uhrovec a Plavecké Podhradie.

Koľko času budete mať?

Príbeh "Cesta za dukátmi" a putovanie za dukátmi spoločne otvoríme na hrade Beckov 5.6. o 14.00.  Na získanie kľúčov budete mať celé leto a či sa vám podarilo napraviť krivdu spáchanú na kráľovnej Márii sa dozviete 2. októbra, kedy podujatie uzavrieme.

A to je všetko?

Zďaleka nie. Táto sezóna bude poučná, zábavná a aktívna. Tešiť sa môžete na množstvo atraktívnych podujatí na štyroch hradoch Stibora zo Stiboríc (zverejňované na stránkach hradov).

Putujte a spoznávajte s nami pomocou pútavého príbehu históriu našich predkov. Tešíme sa na vás túto sezónu na hradoch Beckov, Čachtice, Plavecký hrad a Uhrovec. 

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Kontakt

Adresa Beckov 180
916 38 Beckov
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie