vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

13°C

oblačno

Za výnimočnosť si vyslúžili titul TOP v cestovnom ruchu

7. ročník udeľovania ocenení TOP v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji sa uskutočnil v zrekonštruovaných priestoroch západného paláca na hrade Beckov. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región ocenila inovatívnosť, kreativitu, snahu a dlhoročné úsilie aktérov pôsobiacich v cestovnom ruchu na území Trenčianskeho kraja. Ocenenia si laureáti prevzali z rúk zastupiteľa Trenčianskej župy, poslanca zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a primátora mesta Bojnice Ladislava Smatanu a predsedníčky KOCR Trenčín región Evy Dudovej Frývaldskej.

Titul TOP v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji KOCR Trenčín región začala udeľovať už v roku 2017. V jednotlivých kategóriách venuje pozornosť nadštandardným službám, ktoré poskytujú ubytovacie či stravovacie zariadenia, poukazuje na jedinečné projekty a inovácie, zároveň pamätá na odborný prístup ľudí, ktorí rozvoju cestovného ruchu venovali viac-menej všetko. 

Atmosféru slávnostného oceňovania umocnili historické priestory a hudobný vstup kolektívu pedagógov Základnej umeleckej školy v Dubnici nad Váhom. Podujatie uviedla predsedníčka krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Eva Dudová Frývaldská: „Najlepších v cestovnom ruchu oceňujeme už siedmy rok. Dnes odovzdávame uznanie tým, ktorých prácu a odhodlanie sledujem už roky. Mimoriadne ma teší, že v našom regióne máme ľudí, ktorí nie sú a nechcú byť priemerní, neustále sa posúvajú a ponúkajú každým rokom lepšie služby. Sú to ľudia, ktorí svoju prácu vnímajú ako poslanie, a práve preto sú tými najlepšími.“

TOP ubytovanie v kúpeľnom meste, TOP gastro podľa chuti spokojných zákazníkov

Trenčianske Teplice jednoznačne oplývajú obrovským potenciálom na rozvoj cestovného ruchu. Niet sa čo čudovať, že TOP ubytovacie zariadenie v Trenčianskom kraji za predchádzajúci rok vyberala odborná porota práve v kúpeľnom meste. Titul za najlepšie ubytovacie služby si odniesol Hotel Panorama ****. „Patríme medzi najmladšie hotely v Trenčianskych Tepliciach a snažíme sa udržiavať latku kvality našich služieb vysoko. Získaný titul je pre nás motiváciou a zároveň výzvou do nášho ďalšieho pôsobenia, a ocenenie nepochybne patrí celému tímu nášho hotela,“ uviedla majiteľka Hotela Panorama Marta Mišíková.

V jednej zo súťažných kategórií určovala víťaza verejnosť. Titul pre najlepšie gastronomické zariadenie v trenčianskom regióne si za rok 2023 vyslúžila kaviareň M.O.M cafe, ktorá svoje služby ponúka v Bánovciach nad Bebravou. Hoci zariadenie vzniklo relatívne nedávno, veľmi rýchlo a ľahko si získalo priazeň návštevníkov. Oslovilo spolu 181 hlasujúcich, ktorí sa rozhodli podporiť kaviareň svojim hlasom. „Titul TOP Gastro nás veľmi milo prekvapil. Snažíme sa o koncept kaviarne, kde si ľudia prídu nielen vychutnať dobrú kávu, ale zároveň sa u nás budú cítiť prijatí, tak ako doma. Teší nás, že zákazníci našu snahu dokážu oceniť,“ vyjadrila vďaku majiteľka M.O.M cafe Eva Janíková.

Osobitý prístup si zaslúži uznanie

Ľudský faktor je nenahraditeľný, špeciálne toto tvrdenie platí v odvetví cestovného ruchu, kde nadštandardná angažovanosť píše veľké príbehy. Ten svoj, píše už dlhé roky riaditeľ hradu Beckov Peter Pastier. Jeho úsilie a výsledky tvrdej driny ocenila KOCR Trenčín región titulom TOP osobnosť v cestovnom ruchu. Pri preberaní ocenenia riaditeľ hradu za celý pracovný kolektív doplnil: „Mimoriadne nás teší, že aj dnešné ocenenia sa odovzdávajú práve na hrade Beckov a dobré meno našej dlhoročnej práce a snahy sa šíri ďalej.“

Významný turistický produkt a inovácia v cestovnom ruchu

S hornonitrianskym regiónom je úzko spätý duch baníckych tradícií. Práve odkaz tohto neľahkého remesla, ktoré sa pomaly na hornej Nitre utlmuje, zachováva Banícky jarmok v Prievidzi. Podujatie vybrala porota spomedzi 7 nominácií a označila ho titulom TOP turistický produkt. „Na Baníckom jarmoku dostávajú priestor ako renomovaní umelci z celého Slovenska tak aj tí miestni,“ objasnila riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza Dana Horná. „Stovky návštevníkov sa každoročne pridávajú k baníckemu sprievodu mestom, ktorý robí toto podujatie výnimočným,“ dodala Horná.

Ocenenie za jedinečnú inováciu putovalo do kúpeľov Nimnica, kde sa podarilo vybudovať unikátny a kúpeľnými hosťami obľúbený kultúrno-spoločenský priestor Kursalon. Ocenenie si prevzala predsedníčka dozornej rady Kúpeľov Nimnica Silvia Pavlíková: „Myšlienka prestavby Kursalonu spočívala predovšetkým v prepájaní ľudí a kúpeľných hostí v prostredí kúpeľov. Naplnenie tohto zámeru a množstvo návštevníkov na podujatiach v jeho priestoroch pre nás znamená mnoho.“

Trenčín, 19.4.2024

foto: Slávka Gajdošíková

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…