vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

13°C

oblačno

Výzva "Poď na túru" aj v tomto roku prináša zaujímavé vrcholy a turistické miesta

"Poď na túru" v Trenčianskych Tepliciach, uži si krásne výhľady na okolitú prírodu a vyhraj! V poradí 4. ročník populárnej turistickej súťaže aj v tomto roku prináša 7+1 značiek ukrytých na zaujímavých miestach.

Ako je už z názvu jasné, zadanie je jednoduché, už samo o sebe lákavé. Jediné čo musíte, je nahodiť turistické topánky a vydať sa na túru po dvoch turistických trasách z malebných Trenčianskych Teplíc. Pri kráčaní však majte oči poriadne na stopkách! Na oboch trasách je ukrytých spolu 8 okrúhlych farebných značiek a vašou úlohou je ich objaviť. Pri značkách sa nezabudnite zastaviť a venujte pri nich jeden úsmev do kamery vášho mobilného zariadenia. Minimálne 7 selfie s rôznymi značkami je potrebné zaslať na e-mailovú adresu podnaturu@gmail.com. Do súťaže sa môžete zapojiť počas nadchádzajúcich 6 mesiacov, od 1. apríla do 31. októbra 2024.

Okrem odmeny v podobe času stráveného v krásnej prírode okolia Trenčianskych Teplíc a Strážovských vrchov, čakajú na 7 z úspešných účastníkov aj zaujímavé ceny.

Aby sme Vám trošku uľahčili štart, tu je zopár úvodných informácií o trasách a jednotlivých značkách:

Prvá trasa "Červená" štartuje v Kúpeľnom parku Trenčianske Teplice pri Likérka - Aperitiv bar & distillery. Na "Kúpeľnú trasu" sa napojíte pri Parkhoteli na Baračke. Skvelou správou je, že obe trasy zvládnu malí aj veľkí turisti, bežci, "cyklonadšenci" na dvoch kolesách, rovnako aj vaši štvornohí chlpáči. 

Zoznam 7+1 bodov, pri ktorých nájdete farebné značky:

- Kúpeľný park Trenčianske Teplice

- Prameň Michalové

- Parkhotel Baračka

- Baroková Kaplnka

- Pomník Hrádok

- Lúka Bôčky  (tip: pri značkách Pamätník Hrádok a Lúka Bôčky, nájdete pekné miesta na opekanie)

- Sedlo pod Machnáčom

+ Joker - Jednou z farebných značiek je žolík, ktorým môžete nahradiť ktorúkoľvek inú značku. (Kopec Vŕšky - pre jednoduchšiu lokáciu značky použite aplikáciu mapy.cz)

Viac informácií nájdete na facebookovej stránkeweb stránke či instagramovom profile Poď na túru!Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…