vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

28°C

jasno

Pohoda je ako rodina, KOCR bude pri tom

Začiatok prázdnin sa už dve desaťročia spája s najväčším slovenským festivalom Pohoda. Festival dospel a dospeli aj jeho fanúšikovia. Z Pohody sa stal rodinný festival, na svoje si tu prídu najmenšie deti aj pohodoví seniori.

Len ten, kto zažil Pohodu s deťmi, pochopí, že festival dostáva úplne iný rozmer. A vôbec si nemyslite, že deti sa môžu pohybovať len vo vyhradenej detskej zóne Family parku. Užijú si aj koncerty headlinerov, citlivejší so slúchadlami na ušiach, naučia sa zopár pohybov v tanečnom dome, pochutnajú si na zdravých a čerstvých potravinách. Priamo v rodinnom parku sa najmenším pohoďákom predstaví defilé muzikantov, hercov, cirkusantov či spisovateľov.Organizátori myslia aj na praktické veci – deti majú k dispozícii postieľky, priestor na dojčenie, kŕmenie, prebaľovanie, spanie. Trenčianske letisko sa od 5. do 7. júla stane oázou pre celé rodiny.

Pohoda, samozrejme, ponúka aj hudobný program, ročník 2018 sa nesie v znamení The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent, LP, Ziggy Marley, Glass Animals, Jessie Warre... Nechýba ani klasická, alternatívna hudba, jazz či elektronika. Keďže Pohode už dávno nepatrí nálepka len hudobného, ale aj multižánrového festivalu, nechýbajú diskusie, letné kino, literatúra, vizuálne či divadelné umenie a ďalšie atraktivity.

„Pohodu sa snažíme robiť s rovnakým prístupom, ako keď pozývate niekoho k sebe domov na návštevu. Chcete, aby sa u vás cítil dobre, aby mal dobrý program, aby si mal kde sadnúť, a ak chce, aj kde prespať. Potom môžete počúvať dobrú hudbu, tancovať, pozerať filmy, debatovať o radostiach i problémoch vesmíru, preberať umenie. Každý, čo chce a ako chce,“ hovorí o festivale organizátor Michal Kaščák.

Partnerom Pohody bude už tradične Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. „Nakoľko sa festivalu zúčastňujú návštevníci z celého Slovenska aj zo zahraničia, chceme, aby nezostali len v Trenčíne a navštívili aj iné miesta v kraji. V našom prezentačnom stánku sa dozvedia, kde nájdu krásne lokality na turistiku, v ktorých kúpeľoch môžu relaxovať, či kde objavia tajomné zákutia stredovekých hradov. Toto všetko sa dozvedia formou zábavných hier. Máme pripravenú magnetickú slepú mapu i nadrozmernú spoločenskú hru, ktorej podstatou je správne odpovedať na súťažné otázky a prejsť krížom-krážom celý Trenčiansky kraj. Každý, kto sa zapojí do vedomostno-zábavných súťaží, hrá o pekné ceny s naším logom ako okuliare, slúchadlá či tričká,“ pripomenula výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.


Foto: Roman Holý

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…