vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

24°C

polooblačno

VKT štartuje už desiateho apríla

Vrchárska koruna Trenčianska už 10. apríla odštartuje svoj tretí ročník, takže sa môžete zapojiť do viacerých spoločných výjazdov. Súťaž už má za sebou preteky Zimnej cyklistickej ligy pod titulom Winter psycho edition. Organizátori pripravujú aj VKT nonstop, bežecko-cyklistické preteky Free Trenčín a Love Trenčín.

Aj v roku 2018 je pre cyklistov, turistov, milovníkov prírody a čerstvého vzduchu pripravených dvadsať zastavení. Partnerom podujatia Vrchárska koruna Trenčianska je krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región a Trenčiansky samosprávny kraj. Pravidlá súťaže ostali nezmenené. Treba navštíviť dvadsať miest v rámci kraja a odfotiť sa na nich. Aj s presnou GPS polohou ich nájdete na stránke vkt-bike.sk.

Nachádza sa medzi nimi napríklad Rákociho dub, Makyta, Hrad Branč, Dračia studňa, Mojtínska jaskyňa, ale aj Mauzóleum Szilvayovcov či Chata pod Končitou a mnoho ďalších. Stačí si len nájsť čas a pridať sa k stovkám cyklistov a turistov, ktorí si Vrchársku korunu Trenčianska užili uplynulé dva ročníky. Tí, ktorí ich absolvovali, špeciálne pozvanie asi nepotrebujú. Na zaujímavých a stále populárnejších potulkách naším krajom ich určite stretnete aj v tomto roku.

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…