vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

10°C

oblačno

Poznáš Trenčiansky kraj?

Pamiatky, kultúra, šport, príroda alebo relax? Spojili sme príjemné s užitočným. Využi voľný čas na získavanie nových vedomostí. Pošli správne odpovede na 4 jednoduché otázky a možno vyžrebujeme práve teba.

Ak sa na teba usmeje šťastie pri losovaní, čaká ťa jedinečné tričko s monumentami Trenčianskeho kraja. Spoznávaj náš región štýlovo.

Správne odpovede posielaj, očíslované podľa poradia otázok, na e-mailovú adresu: info@trencinregion.sk

Zo správnych odpovedí žrebujeme už budúci týždeň, v stredu 29. apríla 2020. Víťazovi pošleme informačný e-mail a video z losovania bude zverejnené pod príspevkom na facebookovej fanpage Trenčín región.

Pozorne si preštuduj otázky, vyhýbaj sa chytákom a využívaj pomôcky, ktoré sú ukryté v texte. Pusť sa do toho!

1. Vymenuj hrady, hradné zrúcaniny a zámky, ktoré sa nachádzajú na území Trenčianskeho kraja.

Trenčiansky región je označovaný aj ako kraj hradov a zámkov. Spomenieš si na všetky, ktoré sa na jeho území nachádzajú? Malá pomôcka: hľadáš 11 hradov, hradných zrúcanín a zámkov.

2. Akí pradávni obyvatelia kedysi žili v Pružinskej Dúpnej jaskyni?

Jaskyňa je stará niekoľko miliónov rokov a vznikla v druhohorných vápencoch. Jej charakter vytvoril podzemný tok a tvorí ju prevažne jedna rozsiahla chodba, ktorá je bohatá ma mohutné sintrové náteky rôznych podôb. Jej dĺžka je viac ako 300 metrov. V jaskyni momentálne žijú prevažne netopiere. Kedysi dávno to bolo inak. Vedel by si vymenovať pár pradávnych obyvateľov Pružinskej Dúpnej jaskyne?

3. Poznáš meno draka, ktorý sa usídlil v studni Beckovského hradu?

Keď ešte v zrúcaninách Beckovského hradu bola studňa, pelešil v nej strašný šarkan, ktorý mal po bokoch tela veľké hrče. Kedykoľvek drak zo studne vyliezol, vždy sa pod jeho telom otriasali múry. Legendárny drak sa po stovkách rokov na hradné bralo vrátil. Aké je meno tohto bájneho tvora? Ak ani len netušíš, pomôže ti najnovšie číslo dvojemsačníka Trenčín región.

4. Napíš aké pamiatky sú na obrázkoch.

Na 4 obrázkoch sú zahalené známe stavby Trenčianskeho kraja. Vieš ktoré?Ako sa ti darilo? Nové otázky budú pripravené už o týždeň, vo štvrtok 30. apríla 2020.

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…