vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

22°C

oblačno

Letná hra ŠTÚR TÚR v plnom prúde!

Trenčiansky región je známy svojou rozmanitosťou, ktorá poteší nielen náročného turistu, ale aj zvedavého výletníka. Vedel o tom aj náš národný buditeľ Ľudovít Štúr, ktorý bol vášnivým cestovateľom. Na svoj rodnú hrudu nedal dopustiť. Jeho cestopis „Cesta po Považí“ inšpiroval krajskú organizáciu cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región na vytvorenie novej letnej hry, vďaka ktorej budete mať celý kraj ako na dlani.

Súčasťou zážitkovej letnej hry ŠTÚR TÚR sa môže stať každý nadšenec aktívnej dovolenky, polepšený leňoch alebo energický nadšenec-objaviteľ skrytých i očitých prírodných krás. Stačí ak si so sebou vezmete batoh, ktorý na konci cesty bude plný nových príhod, poznatkov a zažitých dobrodružstiev. Behom dvoch mesiacov zdolajú odvážlivci 10 pamiatok, vrcholov či dominánt, ktoré svojou krásou neraz ohromili aj samotného Štúra.

(Š)turistika naprieč Trenčianskym krajom

Na potulkách s Ľudovítom Štúrom sa ocitnete na 4 hradoch – Považskom, Beckovskom, Čachtickom a na hrade Uhrovec. Do ich histórie sa môžete ľahko započúvať aj bez služieb sprievodcu, a to prostredníctvom unikátnej tabuľky s QR kódom, ktoré sú umiestnené na všetkých hradoch.  

„Veselá hra ŠTÚR TÚR zavedie záujemcov  okrem hradov aj na rozhľadne a k viacerým vrcholom. K najkrajším rozhľadniam v Trenčianskom kraji nepochybne patrí 6-poschodová Rozhľadňa Púchovskej doliny, ktorá sa nachádza medzi obcami Dohňany a Zubák, uprostred lesov Tlstej hory. Krásne výhľady sami posmelia na turistické preskúmanie  širšieho okolia,“ okomentovala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Pri návšteve Trenčianskych Teplíc zase navštívite vyhliadku Jeleň, ktorú s ľahkosťou zdolajú aj malé deti. Príjemná prechádzka k vyhliadke je spestrená oddychovými altánkami, malou jaskyňou či horskou studničkou.

S bohatými výhľadmi, ktoré nikdy neomrzia budete pokračovať na Štefánikovej vyhliadke v Trenčíne, na ktorú vás zavedie červená turistická značka od Mierového námestia. ŠTÚR TÚR by nebola kompletná, keby medzi 10 lákadlami chýbal rodný dom Ľudovíta Štúra  a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, po návšteve ktorého stačí vyšliapať cestičku na hrad a behom jedného dňa tak zvládnuť hneď 2 súťažné miesta.

Z Nitrianskeho Rudna sa náučným chodníkom Fraňa Madvu dostanete na vrch Rokoš, z ktorého sa fotka bude krásne vynímať v rodinnom albume i na sociálnych sieťach. Desiatku lákadiel dopĺňa Štúrova skala v Starej Turej. „Hovorí sa, že práve tá sa stala miestom tajných stretnutí Štúra, ktorého v tom čase lapali uhorské úrady, a miestneho evanjelického farára, ktorý sa celej jeho rodine snažil pomáhať. Tieto udalosti pripomína pamätná tabuľa na skale,“ prezradila Eva Frývaldská.

Hlavná výhra na konci cesty

Ak sa chcete stať súčasťou letného objavovania so ŠTÚR TÚR, stačí sa zaregistrovať do 31. júla 2020 na e-mailovej adrese info@trencinregion.sk a počkať, kým vám domov príde unikátna multifunkčná šatka, s ktorou precestujete kus Slovenska! Na každej z 10 dominánt sa s ňou odfotíte a všetky fotografie zašlete na uvedený mail do 15. septembra 2020.

Ak v danom termíne stihnete preskúmať všetkých 10 zastávok, automaticky získavate špeciálne tričko Trenčín región, ktorým sa hrdo môžete pýšiť pred rodinou i priateľmi. Zároveň sa tým dostávate do žrebovania o hlavnú výhru – rodinný wellness pobyt pre dve dospelé osoby a dve deti s raňajkami do Termálov Malé Bielice. Tešiť sa bude však aj ďalších 10 osôb, na ktorých čaká špeciálna cena – wellness vstup do Termálov Malé Bielice. Presné podmienky súťaže nájdete na webovej stránke www.trencinregion.sk. 

V Trenčíne 1.7.2020

Text: MT

Dokumenty

Štatút letnej súťaže ŠTÚR TÚR

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…