vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

14°C

dážď

Krížom krajom za 100 dní

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na letné mesiace (1.6.2018 - 8.9.2018) zábavnú turisticko-poznávaciu hru "Krížom krajom za 100 dní".

Súťaž cestovateľov prevedie lákavými miestami v Trenčianskom kraji. Medzi vybranými lokalitami turisti nájdu hrady, kultúrne i prírodné pamiatky múzeá či rôzne podujatia.

- 5 podujatí: Šašo Becko deťom, Muzikál "Kto dostane Bojnický zámok?", ART IN PARK 2018, Strašidlá na hrade, Historky z mučiarne

- 8 lokalít: čachtické podzemie, Mohyla M. R. Štefánika, Kostolecká tiesňava, Rozhľadňa v Dohňanoch, Múzeum praveku v Bojniciach, Hvezdáreň v Partizánskom, Sklársky skanzen vo Valaskej Belej, Pružinská Dúpna jaskyňa

- 3 kvízové otázky

- 4 fotoúlohy 

Na 100-dňovú misiu súťažiaci potrebujú mobilné zariadenie (smartfón či tablet) a voľne dostupnú aplikáciu OBJAVUJME, ktorú si môžu zdarma stiahnuť na doménach App Store či Google Play. Aplikácia je funkčná aj v offline režime takže súťažiaci nie sú obmedzení dostupnosťou internetového pripojenia. 

Za každé navštívené miesto či podujatie súťažiaci získava stanovený počet bodov, ktoré sa pripočítavajú v aplikácii. Celkovo hra zahŕňa 4 typy úloh - GEO-LOKALIZÁCIA - PODUJATIE, GEO-LOKALIZÁCIA, GEO-FOTO a GEO-KVÍZ. Víťazom súťaže sa stáva hráč, ktorý dokáže nazbierať najvyšší počet bodov. Odmenou a motiváciou sú lákavé ceny:

- Víkendový pobyt pre 4-člennú rodinu v Agropenzióne Adam v Podkylave. Pobyt zahŕňa polpenziu pre 4 osoby, vstup do bazéna či bezplatné parkovanie.

- Zážitkové ubytovanie v domčeku na strome v Trenčianskych Tepliciach pre 4 osoby na 1 noc. Ubytovanie v domčeku na strome si výherca vychutná spolu s raňajkami.

Taktiež sú pre zapojených účastníkov pripravené ceny, ktoré budú udeľované priebežne, vždy na konci súťažného mesiaca. Vstupy na Trenčiansky hrad, na hrad Beckov či do areálu sokoliarov Aquila v Bojniciach získajú celkovo deviati súťažiaci.

Hra "Krížom krajom za 100 dní", funkčná prostredníctvom mobilnej aplikácie, je doplnená o cestovateľský zápisník v tlačenej forme, ktorý je venovaný najmä najmladším turistom. Môžu si tak hravou formou značiť navštívené miesta a dopĺňať pripravené úlohy. Cestovateľský zápisník je dostupný v sídle KOCR Trenčín región, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín, v kultúrno-informačnom centre v Trenčíne či v turisticko-informačnom centre v Trenčianskych Tepliciach.

Súťaž štartuje v piatok 1. júna 2018. Prvé podujatie, za ktoré môžu súťažiaci získať 25 bodov, sa uskutoční v dňoch 2. a 3. júna 2018 na hrade Beckov pod názvom Šašo Becko deťom. Podrobné informácie o hre, zoznam podujatí a jednotlivé súťažné miesta s príslušným počtom bodov sú dostupné nižšie vo Všeobecných podmienkach súťaže.


Dokumenty

Všeobecné podmienky súťaže "Krížom krajom za 100 dní"

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…