vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

11°C

hmla

Krížom krajom za 100 dní

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pripravila na letné mesiace (1.6.2018 - 8.9.2018) zábavnú turisticko-poznávaciu hru "Krížom krajom za 100 dní".

Súťaž cestovateľov prevedie lákavými miestami v Trenčianskom kraji. Medzi vybranými lokalitami turisti nájdu hrady, kultúrne i prírodné pamiatky múzeá či rôzne podujatia.

- 5 podujatí: Šašo Becko deťom, Muzikál "Kto dostane Bojnický zámok?", ART IN PARK 2018, Strašidlá na hrade, Historky z mučiarne

- 8 lokalít: čachtické podzemie, Mohyla M. R. Štefánika, Kostolecká tiesňava, Rozhľadňa v Dohňanoch, Múzeum praveku v Bojniciach, Hvezdáreň v Partizánskom, Sklársky skanzen vo Valaskej Belej, Pružinská Dúpna jaskyňa

- 3 kvízové otázky

- 4 fotoúlohy 

Na 100-dňovú misiu súťažiaci potrebujú mobilné zariadenie (smartfón či tablet) a voľne dostupnú aplikáciu OBJAVUJME, ktorú si môžu zdarma stiahnuť na doménach App Store či Google Play. Aplikácia je funkčná aj v offline režime takže súťažiaci nie sú obmedzení dostupnosťou internetového pripojenia. 

Za každé navštívené miesto či podujatie súťažiaci získava stanovený počet bodov, ktoré sa pripočítavajú v aplikácii. Celkovo hra zahŕňa 4 typy úloh - GEO-LOKALIZÁCIA - PODUJATIE, GEO-LOKALIZÁCIA, GEO-FOTO a GEO-KVÍZ. Víťazom súťaže sa stáva hráč, ktorý dokáže nazbierať najvyšší počet bodov. Odmenou a motiváciou sú lákavé ceny:

- Víkendový pobyt pre 4-člennú rodinu v Agropenzióne Adam v Podkylave. Pobyt zahŕňa polpenziu pre 4 osoby, vstup do bazéna či bezplatné parkovanie.

- Zážitkové ubytovanie v domčeku na strome v Trenčianskych Tepliciach pre 4 osoby na 1 noc. Ubytovanie v domčeku na strome si výherca vychutná spolu s raňajkami.

Taktiež sú pre zapojených účastníkov pripravené ceny, ktoré budú udeľované priebežne, vždy na konci súťažného mesiaca. Vstupy na Trenčiansky hrad, na hrad Beckov či do areálu sokoliarov Aquila v Bojniciach získajú celkovo deviati súťažiaci.

Hra "Krížom krajom za 100 dní", funkčná prostredníctvom mobilnej aplikácie, je doplnená o cestovateľský zápisník v tlačenej forme, ktorý je venovaný najmä najmladším turistom. Môžu si tak hravou formou značiť navštívené miesta a dopĺňať pripravené úlohy. Cestovateľský zápisník je dostupný v sídle KOCR Trenčín región, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín, v kultúrno-informačnom centre v Trenčíne či v turisticko-informačnom centre v Trenčianskych Tepliciach.

Súťaž štartuje v piatok 1. júna 2018. Prvé podujatie, za ktoré môžu súťažiaci získať 25 bodov, sa uskutoční v dňoch 2. a 3. júna 2018 na hrade Beckov pod názvom Šašo Becko deťom. Podrobné informácie o hre, zoznam podujatí a jednotlivé súťažné miesta s príslušným počtom bodov sú dostupné nižšie vo Všeobecných podmienkach súťaže.


Dokumenty

Všeobecné podmienky súťaže "Krížom krajom za 100 dní"

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…