vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

3°C

polooblačno

Krížom Trenčianskym krajom na festivale Pohoda

Multižánrový festival Pohoda napísal svoj 22. ročník a svojej povesti neostal nič dlžný. Organizátorom sa opäť podarilo zdvihnúť pomyselnú latku kvality o pár centimetrov vyššie. Nechýbalo množstvo stejdžov, nabitý program, workshopy, prednášky, divadlo a rôzne aktivity určené pre všetky vekové kategórie. Vo vystavovateľskej zóne mohli návštevníci opäť "ochutnať" lákavú turistickú ponuku Trenčianskeho kraja, ktorú hravou formou prezentovala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Organizátori hlásia najsilnejší ročník

Festival Pohoda bol po štvrtýkrát v rade vypredaný. Merateľné ukazovatele nie sú všetko, avšak stúpajúce čísla pôsobia pozitívne a reflektujú kvalitnú prácu celého realizačného tímu festivalu od dobrovoľníkov až po jeho riaditeľa. Podujatie opäť dokázalo svoju jedinečnosť. Dôkazom toho boli výnimočné spolupráce, zvučné mená v zozname interpretov, pochvalné ohlasy účinkujúcich či doposiaľ najekologickejší ročník festivalu, o čo sa postaralo 140 zberačov a 170 dobrovoľníkov v separačných miestach. Triedenie odpadu bolo len časťou ekologických prvkov festivalu. Medzi festivalovým riadom by ste plast nenašli, nápoje boli podávané prevažne vo vratných pohároch a solárna energia bola využitá naplno.

Krásy Trenčianskeho kraja na 3 metroch štvorcových

Partnerom Pohody bola už tradične krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región. V jej prezentačnom stánku nechýbali turistické inšpirácie, súťaže, hry a rôzne lákavé ceny. „Nakoľko sa festivalu zúčastňujú návštevníci z celého Slovenska aj zo zahraničia, chceme, aby nezostali len v Trenčíne a navštívili aj iné miesta v kraji. V našom prezentačnom stánku sa mohli dozvedieť, kde nájdu krásne lokality na turistiku, v ktorých kúpeľoch môžu relaxovať, či kde objavia tajomné zákutia stredovekých hradov," priblížila výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská. Turistický potenciál trenčianskeho regiónu oslovil návštevníkov hravou formou. "Pripravili sme magnetickú slepú mapu i nadrozmernú spoločenskú hru, ktorej podstatou je správne odpovedať na súťažné otázky a prejsť krížom-krážom celý Trenčiansky kraj," doplnila Frývaldská. Odmeny ako slnečné okuliare, tričko, slúchádlá či športové fľaše si zo stánku odnieslo množstvo festivalových nadšencov, ktorí sa zapojili do vedomostno-zábavných súťaží.

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…