vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

17°C

jasno

Jarné prázdniny v Trenčianskom kraji budú plné zážitkov

Prázdniny v Trenčianskom kraji sa nezadržateľne blížia a vymyslieť deťom zaujímavý program je často náročná úloha. Vybrali sme preto niekoľko tipov na zaujímavé aktivity v Trenčianskom kraji. Či už preferujete tvorivé činnosti, zážitky, výlety či športové aktivity, veríme, že si z našich odporúčaní dokážete vyskladať nezabudnuteľný týždeň.

Slon Tembo láka do ZOO, mimozemšťan z planéty Ally-O do hvezdárne

Od marca bude zoologická záhrada v Bojniciach otvorená dlhšie, a to od 9.00 do 18.00 hod. Návštevníci, ktorí od decembra ešte nestihli do ZOO zavítať sa môžu tešiť na nového slona Temba, ktorý je umiestnený v novom pavilóne slonov. Nielen  počas jarných prázdnin si môžu návštevníci zahrať hru zoocaching  (hľadanie kešky), ukrytej v areáli záhrady a vyhrať tak zaujímavé ceny. 

Hvezdáreň v Partizánskom v čase jarných prázdnin pozýva deti, a tých skôr narodených, na stretnutie s malým mimozemšťanom, ktorý priletel na Zem z planéty Ally-O. Prostredníctvom jeho rozprávania sa dozviete mnoho o Slnečnej sústave, súhvezdiach a o blízkom i ďalekom vesmíre. V prípade priaznivého počasia je naplánované pozorovanie Slnka a vo večerných hodinách, pozorovanie objektov hviezdnej oblohy. Hvezdáreň je sprístupnená pre jednotlivcov a rodiny s deťmi pondelok až piatok v dopoludňajších hodinách od 10.00 do 14.00 h, v stredu a v piatok popoludní od 16.00 do 18.00 h. Pozorovania sa konajú v prípade priaznivého počasia v stredu a v piatok po zotmení, približne od 18.00 do 21.00 h. 

Čo pripravujú hrady v Trenčianskom kraji?

Na hrade Beckov vás počas jarných prázdnin, v dňoch od 20. 2. do 3.3.2023 privítajú denne od 9.00 do 16.00 h. Okrem príjemnej prechádzky a majestátnej zrúcaniny stredovekého hradu bude návštevníkov čakať mnoho aktivít nielen pre deti. Ostrú mušku si overíte pri streľbe s kušou, pokúsite sa zdolať bludisko alebo si overíte svoju bystrosť pri dobovej hre hnefetafl či šachu. Odvážni sa nezľaknú dlhého zostupu k drakovi Blundusovi, gurmánov poteší výstava dobovej kuchyne a zvedavcov zaujmú pracovné listy s úlohami o histórii hradu. 

Aj Trenčiansky hrad počas jarných prázdnin otvorí svoje brány denne, aby prázdninujúcim deťom ponúkol možnosť navštíviť priestory hradu Matúša Čáka, ale aj novú výstavu „PLAYMOBIL – Poď na hrad a postav si svoj svet“. Výstava začína v sobotu 25.2. v priestoroch kasárne, jej ústrednou témou bude hrad, rytieri a princezné. Návštevníci si budú môcť výstavu nielen pozrieť, ale aj vyskúšať a pohrať sa so svojim dielom. Táto výstava bude prístupná až do septembra 2023. Nakoľko cesta na hrad momentálne podlieha rekonštrukcii, vstup na hrad bude možný iba cez pokladňu od lesoparku Brezina, čo ponúka príležitosť spojiť výlet s peknou prechádzkou v prírode. 

Čachtický hrad

Hrad krvavej grófky bude počas jarných prázdnin otvorený denne od 10.00 do 16.00 h. Výnimkou je pondelok 27.2., vtedy hrad nebude prístupný. Novinkou pre túto sezónu sú autentické mučiace nástroje, ktoré budú na hrade prístupné od marca. V rámci prehliadky hradu vám o nich sprievodca podá zaujímavý výklad. 

Bojnický zámok

Na našom najromantickejšom zámku v Trenčianskom kraji privítajú návštevníkov v štandardných otváracích hodinách, od stredy do nedele v čase od 10.00 do 15.00 h. 

Zážitky na viac dní ponúkne denný tábor či jarný pobyt

Deti, ktoré majú radi zvieratká, si môžu užiť prázdninový týždeň práve v ich spoločnosti. Denný tábor „Jarné zvieratká“ v kaštieli Patrovec, pripraví deťom zaujímavý program na každý deň. Čaká ich spoznávanie prírody, jazda na koníkoch, výcvik psov i starostlivosť o domácich miláčikov.

Zábavu pre deti a oddych pre rodičov v prírode ponúka napríklad Ekorezort Vendelín, ktorý si na jarné prázdniny pripravil pre rodiny ponuku "2 noci a 1 zdarma". V nádhernom prostredí Podskalia ponúka príjemné ubytovanie, výborné jedlo a množstvo atrakcií pre deti, vrátane mini ZOO. 

Možnosť zažiť jarné prázdniny na vidieku ponúka aj Gazdovstvo Uhliská. Lekcie jazdenia na koni, mini farma, domáce jedlo či prechádzky prírodou, napríklad aj na neďalekú rozhľadňu Malý Jelenec

Zábava pre šikovné ruky

Všetky kreatívne deti, ktoré radi tvoria, s radosťou privítajú vo Vlastivednom múzeu v Považskej Bystrici, kde si pripravili „Tvorivé prázdniny“. V dňoch 27.-28.2 deti čaká výroba drôtených ozdôb, jarných svietnikov, papierových výrobkov či drevených zvieratiek. 


Autor: Petra Gabrielová

21.2.2023Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…