vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

25°C

jasno

Video, ktoré môže nalákať nových turistov aj z Poľska

V dňoch od 30. mája do 2. júna 2019 sa uskutočnila turistická jazda Poľských TV, ktorej účelom bolo zaznamenať dominanty a lákadlá Trenčianskeho kraja. Výstupom bude 10 minútové video, ktoré sa stane súčasťou Poľskej relácie „Turystyczna Jazda“ odvysielanej na kanáloch TVP Krakow, TVP 3 a TVP Polonia. Premiéra relácie sa uskutočnila vo štvrtok 6. júna 2019 o 17:55 hod. na TVP Krakow.

Televízny štáb sa dočkal bohatého programu, vďaka ktorému mali príležitosť spoznať a natočiť výnimočné zábery Bojnického zámku, areálu sokoliarov, vyhliadky “Čajka v oblakoch” či kúpeľných priestorov v Nimnici, kúpeľného domu KRYM v Trenčianskych Tepliciach a Hammammu.

Nahliadli aj do interiéru obľúbeného Domčeka na strome, ktorý aktuálne funguje už tretiu sezónu a teší sa veľkej obľube. Nevynechali navštevovaný cyklomaratón v Dohňanoch, kde krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región úspešne odprezentovala fakt, že sme aj cyklo regiónom. V neposlednom rade zaznamenali krásy Trenčianskeho hradu a kultúry sa nadýchali na koncerte Musica Cordis, ktorý sa uskutočnil na hore Butkov v Ladcoch.

„Natočenie desaťminútovej relácie, ktorá bude odvysielaná v troch Poľských televíziách je iniciatíva, vďaka ktorej by sme chceli docieliť zvýšenie návštevnosti a povedomia o Trenčianskom kraji aj u turistov z Poľska. V prípade úspešnosti a záujmu nie je vylúčené, že by sme v budúcnosti natočili aj pokračovanie a teda ďalšiu časť,“ dodala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská. 

V Trenčíne, 10. júna 2019

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…