vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

19°C

oblačno

Ponuka cestovného ruchu Trenčianskeho kraja zaujala na veľtrhu Regiontour Brno 2018

Turistika, kúpele, príroda, história či šport. Bohatú základňu cestovného ruchu Trenčianskeho kraja mohli návštevníci veľtrhu GO a Regiontour Brno spoznávať počas 4 dní (18. – 21. január 2018) v priestoroch výstaviska BVV Veletrhy Brno.

Počas uplynulého víkendu najväčší pavilón brnenského výstaviska ožil obľúbenou prehliadkou cestovného ruchu. Veľtrhy Regiontour a GO v roku 2018 hostili 860 vystavovateľských expozícií z 26 krajín. Viac ako 30 tisíc návštevníkov si užilo prehliadku všetkých krajov Českej republiky či sedem z ôsmych krajov Slovenska, medzi ktorými nechýbalo zastúpenie Trenčianskej župy.

Ako vhodne stráviť voľné chvíle v kraji, ktorý je známy kultúrnym či prírodným potenciálom, predstavili na veľtrhu zástupcovia krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. „Návštevníkov pútali najzaujímavejšie turistické lokality, kultúrne pamiatky či možnosť relaxu v kúpeľoch. Ceníme si každoročnú príležitosť prezentovať náš kraj, ako aj možnosť načerpať nové inšpirácie z oblasti marketingu v cestovnom ruchu,“ priblížila výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región, Eva Frývaldská. Sortiment propagačných materiálov prezentujúcich Trenčiansky kraj dopĺňali materiály členských oblastných organizácií cestovného ruchu, organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a privátnych poskytovateľov služieb cestovného ruchu. Medzi partnerskými regiónmi Juhomoravského kraja (JMK), okrem Trenčianskeho kraja, verejnosť spoznala čaro Chorvátska, Poľska, Ruska, Ukrajiny, Rakúska i Litvy.

Štvordňový program veľtrhu sa niesol v príjemnom duchu a cestovateľskej atmosfére. Hlavnou témou tohtoročného Regiontour-u bolo využívanie moderných technológií v cestovnom ruchu. Tie sú čoraz častejšie využívané pri podpore destinačného manažmentu. Účastníci veľtrhu si mohli vyskúšať elektronické plánovanie výletov či pohľad do rôznych kútov sveta prostredníctvom virtuálnych okuliarov. „Je to úžasné. Po minulých rokoch, ktoré pripomínali skôr úpadok tohto veľtrhu, je aktuálny ročník veľkým reštartom. Verím, že to inšpiruje ďalšie kraje a mestá, aby sa do budúcna zapojili,“ vyjadril svoje potešenie hejtman JMK, Bohumil Šimek.

Gastronomický a vizuálny zážitok z veľtrhu Regiontour 2018 umocňoval nádych 100-ročnej histórie. Výročie vzniku 1. Československej republiky si tematicky pripomenuli viacerí vystavujúci. 100 rokov republiky prezentovali prostredníctvom grafiky v propagačných materiáloch, hudbou či módnou prehliadkou historických odevov, ktorú pre návštevníkov pripravila expozícia mesta Brno.

„Páči sa mi, že veľtrh žije, zapája remeselníkov, gastronómiu a všetko čo s cestovným ruchom súvisí. Slovensko sa v tomto roku prezentuje vo väčšom formáte, nakoľko naše regióny a podnikatelia vnímajú moravskú klientelu ako veľmi dôležitú,“ doplnila zahraničná zástupkyňa cestovného ruchu Slovenskej republiky, Klára Badinková.

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…