vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

26°C

oblačno

Stredoškoláci z Nového Mesta nad Váhom získali prvenstvo v súťaži TOP turistická destinácia

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Novom meste nad Váhom získala v novembri 2019 prvenstvo v súťaži, ktorú vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky s názvom “Mladý tvorca” v kategórii “TOP turistická destinácia regiónu” za projekt s názvom “Čachtice – po stopách krvavej grófky”. Šesťminútové video s využitím dronu, ktoré informuje o zásadných dejinných medzníkoch Čachtíc, natočili študenti odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Úspech získali aj v januári na medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave a vo februári na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu a regionálnej turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD PRAHA 2020.

Škola v Novom Meste nad Váhom je známa svojím moderným prístupom k štúdiu. Rozvíja u žiakov  kľúčové kompetencie 21. storočia, podporuje kreativitu, iniciatívu, samostatnosť a úzke prepojenie teoretickej prípravy s praxou. Zapájaním jednotlivcov aj tímov do rôznych súťaží, workshopov, olympiád či veľtrhov sa darí rozvíjať záujem a iniciatívu významnej väčšiny z nich.

Prijatie výzvy vypracovať zaujímavý a ambiciózny propagačný projekt v cestovnom ruchu bola teda takmer samozrejmosť. Našou TOP turistickou destináciou sa stala obec Čachtice z viacerých dôvodov. Čachtický hrad, opradený legendou krvilačnej grófky Alžbety Bátoriovej, jeho tajuplné podzemie, Dražkovičov kaštieľ spolu s múzeom, kde návštevníci nájdu expozície zachytávajúce bohatú históriu, miestnu kultúru a ľudové tradície, krásna príroda, pohostinní ľudia a v neposlednom rade kvalitné víno od neďalekých pestovateľov vínnej révy či tradičná miestna kuchyňa, to boli faktory, ktoré rozhodli,“ vyjadrila sa garantka programu Dana Hradileková. Témou súťaže bol „Trvalo udržateľný produkt v cestovnom ruchu 2019“.

Uspeli aj na veľtrhoch na Slovensku a v Českej republike

Okrem videa študenti vytvorili aj inscenačné techniky, ktoré boli súčasťou prezentácie. V dobových kostýmoch naštudovali dramatickú situačnú scénku, ktorú následne prezentovali na veľtrhoch. Návštevníci ich tak mohli vidieť na medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave, kde reprezentovali Ministerstvo dopravy a výstavy SR v národnom stánku. Rovnako sa zúčastnili medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu a regionálnej turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD PRAHA 2020.

Na veľtrhu v Prahe sa predstavil takmer celý svet. Nechýbali národné turistické centrály tradičných európskych krajín aj vzdialených destinácií, ako sú obe Ameriky, Ázia alebo Afrika. V takejto mimoriadne silnej konkurencii získali pre Slovensko 3. miesto a cenu v kategórii „Najpôsobivejšia expozícia“. Ocenenia sa dočkali aj zo strany Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý udelil výstavnému stánku cenu TOP EXPONÁT.

Prezentácia projektu bude naďalej pokračovať. Už v apríli sa stane súčasťou programu pri otvorení letnej sezóny na Čachtickom hrade a v máji sa študenti zúčastnia výstavy REGION TOUR EXPO v Trenčíne. 

V Trenčíne 3.3.2020

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…