vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

21°C

jasno

Regiontour 2020 potvrdil, že Trenčiansky kraj je pre turistov zaujímavý

Aj tento rok sa v priestoroch brnenského výstaviska konal ďalší ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu – Regiontour 2020. Od 16. až do 19. januára 2020 prezentovali kultúrne pamiatky, atraktivity a zaujímavosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zástupcovia krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Veľtrh, ktorý sa rokmi stal tradíciou, je hlavnou prezentačnou platformou potenciálu cestovného ruchu v regiónoch nielen Českej, ale aj Slovenskej republiky. Ponuka rozmanitých tipov na trávenie voľného času, turistických produktov či ochutnávok gurmánskych špecialít boli veľkým lákadlom pre viac ako 30 tisíc návštevníkov.  Počas štyroch dní sa vo výstavných priestoroch prezentovalo viac ako 800 vystavujúcich firiem z 20 krajín z celého sveta.

Trenčiansky región má čo ponúknuť

Opätovne sa potvrdilo, že aj českí turisti majú veľký záujem o pamiatky, ubytovacie zariadenia, kúpele a iné atraktivity, ktorými Trenčiansky kraj oplýva. Návštevníci sa vo výstavnom stánku partnerských regiónov Juhomoravského kraja (JMK) od zástupcov KOCR Trenčín región mohli dozvedieť o tom, ktoré dominanty by na svojich cestách naprieč Trenčianskym krajom nemali vynechať. Bohatú ponuku kraja dopĺňali propagačné materiály organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK a privátnych poskytovateľov služieb cestovného ruchu.

Prezentovať svoju kultúru a krásy mali možnosť aj ďalšie partnerské regióny JMK, ako Rusko, Taliansko, Poľsko, Portugalsko, Chorvátsko, Dolné Rakúsko, Srbsko či Litva.  

“Vďaka partnerstvu s Juhomoravským krajom sme aj my veľmi radi súčasťou veľtrhu Regiontour v Brne. Každý rok prináša nové podnety a nápady, no zároveň aj veľký priestor na zoznámenie sa s podobne zanietenými ľuďmi z cestovného ruchu, s ktorými by sme vedeli v budúcnosti nadviazať nové spolupráce,” komentovala účasť výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Seniori a rodiny s deťmi tvorili najpočetnejšie skupiny záujemcov

Tak ako zvyčajne, aj tentokrát veľtrh ponúkol množstvo zaujímavostí, nápadov na dovolenky, tipy na výlet a gurmánske pochutiny pre všetky vekové kategórie. Najväčší záujem o novinky z Trenčianskeho kraja mali práve seniori a rodiny s deťmi. Tých vo veľkom množstve zaujímali cyklomapy a nové cyklotrasy, ponuka kúpeľov, ale aj konkrétne pamiatky, hrady či zámky a ich program na rok 2020.

Regiontour 2020 na brnenskom výstavisku aj tento rok zaznamenal veľký záujem verejnosti a to predovšetkým vďaka tomu, že spája gastronómiu s remeselnou i hudobnou činnosťou a turizmom, vďaka čomu má návštevník možnosť získať komplexný pohľad na daný kraj či prezentovanú oblasť.

Text: MT

V Trenčíne, 21.1.2020 

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…