vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

21°C

oblačno

Unikátna výstava "Nevesta minulosti" na Trenčianskom hrade

Zaujíma vás svadobná móda a jej vývoj? V tom prípade, si určite nenechajte ujsť unikátnu výstavu na Trenčianskom hrade "Nevesta minulosti". Výstava bude oficiálne predstavená 1.júla 2022 o 16.00 h.

Výstava "Nevesta minulosti" mapuje československú dámsku svadobnú módu prostredníctvom ústrednej témy, v ktorej zachytáva najpríznačnejšie strihové línie, materiály, módne tendencie a fenomény sledovaného obdobia (1940-1993). Prezentované dámske svadobné šaty a kostýmy reprezentujú módu neviest, ktorú tvorili československé módne salóny, národné podniky, výrobné a umelecké družstvá i súkromné krajčírky. Túto československú módnu tvorbu dopĺňajú i dovozové modely svadobných šiat. Viac ako 150 exponátov svadobných šiat a doplnkov tvorí najväčšiu československú výstavu dámskej svadobnej módy na Slovensku.

Výstavná spolupráca Trenčianskeho múzea v Trenčíne a súkromnej zbierky svadobných odevov „Nevesta minulosti“ je realizovaná s finančnou podporou Nadácie SPP. Výstavu doplnia odborné prehliadky i seminár pod vedením majiteľa zbierky a kurátora výstavy Juraja Fura ml.

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…