Trenčín

-1°C

slabé sneženie

HoryZonty - Festival dobrodružných filmov

09. 11. 2023 - 11. 11. 2023

Dátum a čas

Štvrtok 09. November 2023 -
Sobota 11. November 2023
v Štvrtok, Piatok, Sobota

Miesto

Dom armády
911 01 Trenčín
Slovenská republika

HoryZonty - Festival dobrodružných filmov
HoryZonty - Festival dobrodružných filmov

HoryZonty - Festival dobrodružných filmov

Festival dobrodružných filmov počas 3 dní opäť prinesie do Trenčína najnovšie outdoorové filmy, prezentácie, besedy a výstavy, chýbať nebude ani pestrá paleta sprievodných podujatí. Festival sa bude konať už tento týždeň - od štvrtka  9. do soboty 11. novembra 2023 v Posádkovom klube (Dome armády) v Trenčíne.

Do hlavného festivalového programu organizátori zaradili filmy zo 14-ich krajín. Celkovo ide o 27 snímok s tematikou cestovania a rôznorodých outdoorových športov – od horolezectva, cez lyžovanie, skialpinizmus, bicyklovanie, beh, kajakovanie, jaskyniarstvo, paragliding, slacklining až po skejtovanie. Dve tretiny tvoria filmy zo zahraničia, osem z nich bude uvedených v slovenskej premiére. Filmové diela sú rôznej dĺžky, od krátkej 3-minútovej časozbernej snímky Jozefa Dovičina Slovensko až po 63-minútový dokument Pavla Barabáša Veľký kaňon.

Návštevníci festivalu si môžu pozrieť aj viacero výstav – autorskú výstavu Gustáva Stibrányiho Pan American Highway, či výstavu fotografií Žena a hory stvárňujúcu ultrabežkyňu Soňu Kopčokovú. Nebudú chýbať najlepšie zábery fotosúťaže na tému Dobrodružstvo. Festival opäť ponúkne návštevníkom aj možnosť zažiť zaujímavé aktivity v centre mesta. Pre všetky vekové kategórie sú určené bežecké preteky, nosičská súťaž na Farských schodoch, či psie záprahy. Novinkou budú aj ďalšie netradičné aktivity určené najmä pre deti.

Bližšie informácie o programe nájdete TU

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Kontakt

Adresa Dom armády
911 01 Trenčín
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie