vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

polooblačno

Noc hradov a zrúcanín v Trenčianskom kraji

V sobotu 19.8.2017 sa uskutoční 6. ročník celoslovenského podujatia Noc hradov a zrúcanín, ktoré organizujú združenia a dobrovoľníci zachraňujúci zrúcaniny hradov a kultúrnych pamiatok na Slovensku. V Trenčianskom kraji sa do tohto výnimočného projektu zapojili napríklad hrady Lednica, Bystrica či Uhrovec. 

Združenie hradu Bystrica sa už tradične zapája do tohto projektu a aj tento rok si pripravila pre návštevníkov bohatý program. Na hrade bude znieť baroková hudba, vystúpia sokoliari aj herci z trenčianskeho divadla s hrou Ženský zákon. Ani tento rok organizátori nevynechali nočné premietanie filmu a o zábavu detských návštevníkov sa postará Vlastivedné múzeum z Považskej Bystrice s tvorivými dielňami. 

Hrad Lednica počas tejto noci poskytne návštevníkom unikátnu prehliadku ruín hradu osvetlených fakľami, výstavu starých fotografií, ale aj ochutnávku stredovekej kuchyne či medoviny. Pre deti budú pripravené rôzne hry a večer vyvrcholí o 21.00 h veľkolepou stredovekou ohňovou show. 

Občianske združenie (OZ) Hrad Uhrovec pripravilo v rámci večerného programu na hrade novátorskú prezentáciu kultúrneho dedičstva, ktorú predstaví prostredníctvom nových technológií. "Po západe slnka od 20.30 do 23.30 h bude pre návštevníkov pripravená multimediálna inštalácia venovaná objektu hospodárskej budovy, ktorá bude v nasledujúcich troch rokoch komplexne zrekonštruovaná. Súčasťou programu bude aj občerstvenie v dobovom štýle, podávané v interiéri horného hradu, " priblížil pripravovaný program predseda OZ Hrad Uhrovec Martin Varga.

Združenie Zachráňme hrady, autor tohto krásneho projektu, aktuálne združuje 29 organizácií z celého Slovenska. Starostlivosťou o záchranu a obnovu zrúcanín hradov a sakrálnych pamiatok tak organizácie zabezpečujú zachovávanie nášho kultúrneho dedičstva. Foto: Milan Trpka
Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…