Naše projekty

Aplikácia Hrady 3D

Aplikácia očarí vyobrazením dobového nábytku, historických postáv, zaujímavými animáciami, mini hrami či reliéfmi a freskami na stenách Barborinho paláca na Trenčianskom hrade. Vďaka aplikácii si návštevníci doplnia komplexné informácie o histórii Barborinho paláca, ako aj o Hedvige Tešínskej, Jánovi Zápoľskom či kamenárskych značkách. Zaujímavé sú aj 2 mini hry, ktoré potešia nielen malých návštevníkov.

Prečítať viac

Lavičkové pohľadnice

Obyvatelia vybraných miest trenčianskeho regiónu dostali netradičnú pozvánku na návštevu jedinečných lokalít Trenčianskeho kraja - pohľadnicu na lavičke vyrobenej z dreva, bez použitia klincov. Tá z jednej strany vyobrazuje dominantu, ktorá sa v regióne nachádza a z druhej strany nabáda miestnych obyvateľov na návštevu rôznych turistických lákadiel.

Prečítať viac

Započúvaj sa do histórie

V novembri 2018 krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región prvýkrát predstavila 10 audio nahrávok, ktoré umiestnila na stránku www.trencinregion.sk. Na základe nich boli vytvorené unikátne tabuľky s QR kódom, vďaka ktorým je možné započúvať sa do histórie na väčšine hradov v Trenčianskom kraji. Aktuálne je k dispozícii verzia v slovenčine, angličtine, nemčine, poľštine a maďarčine.

Prečítať viac