vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

0°C

jasno

Zoo v Bojniciach oslavuje už 65. výročie

Rok 2020 sa stal zlomovým rokom pre Národnú zoo Bojnice, ktorá si pripomína už 65. výročie svojho založenia. Okrem toho sa dočkala ďalšieho veľkého míľniku - 24 miliónteho návštevníka, ktorý bránami prešiel v auguste tohto roka. 

Vedúca Oddelenia marketingu a propagácie Andrea Klasová vyjadrila potešenie, že posledné roky prajú priaznivým štatistikám návštevnosti. Prekročenie tohto vysokého čísla patrí k malým sviatkom a zároveň je ocenením všetkých zamestnancov a spolupracovníkov Národnej zoo Bojnice. 

Bojnická zoo ako organizácia zriadená Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky plní nielen funkciu rehabilitačnej stanice, ale spravuje aj Záchytné centrum pre zaistené živočíchy. Okrem vystavovania živých exponátov sa venuje aj chovu a podpore projektov v súvislosti s ohrozenými druhmi zvierat.

Verejnosť dojal nový projekt s názvom “Príbeh bojnických sloníc”. Seriál ponúka užitočné informácie zo života bojnických slonov, ktoré majú silnú myšlienku a emotívnu hodnotu. Návštevníci sa tak dozvedia mnohé zaujímavé fakty zo súčasnosti i histórie a zároveň im poodkryjú spomienky a zážitky bývalých či súčasných zamestnancov. 

Leto v znamení bohatých aktivít

August bol plný aktivít a podujatí, ktoré prilákali návštevníkov z rôznych kútov Slovenska. Okrem osláv Dňa orangutanov, Svetových dní slonov a levov predstavili aj nové didaktické tabule o vlkoch. Tie majú za úlohu pútavým a aj pre detské oči lákavým spôsobom vzdelávať širokú verejnosť o živote týchto jedinečných zvierat.

„Pre svojich návštevníkov pravidelne pripravujeme množstvo zaujímavých podujatí, ako sú rôzne súťaže, oslavy a pripomenutia si významných svetových a medzinárodných dní, verejné diskusie, prednášky, zookrúžky, zooškoly a iné pútavé výučbové programy. Chceme pozdvihnúť vnímanie verejnosti, že zoologické záhrady nie sú len miestom na zábavu a relax, ale sú hlavne, nadnesene povedané, „Veľké záchranné centrá“, ktoré robia nenahraditeľnú prácu v oblasti ochrany prírody a životného prostredia, “ prezradila na záver Andrea Klasová.

Zookrúžok Mladý zoológ štartuje v septembri 

Pre všetkých nadšencov a milovníkov zvierat a prírody otvára Národná zoo Bojnice v školskom roku 2020/2021 zookrúžok pre deti II. stupňa základných škôl. Úvodné stretnutie a zápis sa uskutoční vo štvrtok 10.9.2020 od 15.00 – 17.00 hod. v prednáškovej sále Centra environmentálnej výchovy. Viac informácii sa dočítate na plagáte v prílohe alebo na telefónnom čísle 0903 807 002.

V Trenčíne 7.9.2020

Text: MT

Foto: zoo archív

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…