vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

28°C

jasno

Veľká čitateľská anketa prilákala viac ako 1500 respondentov

Je dohlasované. Veľká čitateľská anketa o Trenčianskom kraji „Srdcu najbližší“, ktorú pripravila krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región v termíne od 3. januára  do 15. februára 2021 má svojich víťazov, nie však porazených.

Ukázalo sa, že každá jedna nominácia v pätnástich kategóriách bola oprávnená a mala zmysel. Prispela k ešte lepšiemu poznaniu Trenčianskeho kraja a zároveň potvrdila, že ľudia cestovnému ruchu rozumejú a sú na jeho históriu, atraktivity i tradície hrdí. A nezabúdajú ani v čase pandémie, keď mnohé z atraktivít sledujú len online či z obrázkov.

Záujem bol veľký

Príjemným prekvapením bol výsledný počet hlasujúcich. Spolu bolo vyplnených 1574 anketových formulárov. Ankety sa mohli zúčastniť čitatelia novín prostredníctvom dotazníka, ktorý bolo potrebné po vyplnení odoslať poštou (634) alebo návštevníci web stránky www.trencinregion.sk, kde bola anketa sprístupnená v elektronickej forme (940). Drvivá väčšina z hlasujúcich si vybrala svojho favorita v každej z 15 kategórií. No boli aj takí, ktorí vyplnili len „srdcu najbližšie“ kategórie, išli na to teda selektívne. To, že účastníci ankety sú v cestovom ruchu „doma“, potvrdzuje fakt, že až 32% z nich  si k piatim stanoveným nomináciám v niektorej z kategórii pridalo aj svoju vlastnú.

Srdcu najbližšie sú kúpele. Ktoré?

A kto sa stal absolútnym víťazom ankety „Srdcu najbližší“? Bola to nominácia, ktorá dostala najväčší počet hlasov spomedzi všetkých nominácií vo všetkých kategóriách. Najznámejšou, najfrekventovanejšou a najžiadanejšou značkou cestovného ruchu v Trenčianskom kraji sa stali kúpele Trenčianske Teplice s počtom hlasov 679 pred Trenčianskym hradom s 628 hlasmi a cyklotrasou Trenčín – Nemšová 551 hlasov. Absolútne poradie TOP5 „Srdcu najbližší“ je nasledovné:

1. Kúpele Trenčianske Teplice, 679 hlasov, kategória kúpele

2. Trenčiansky hrad, 628 hlasov, kategória hrady

3. cyklotrasa Trenčín – Nemšová, 551 hlasov, kategória cyklotrasy

4. Manínska a Kostolecká tiesňava, 477 hlasov, kategória prírodné lokality

5. Zelená žaba Trenčianske Teplice, 465 hlasov, kategória kúpaliská a akvaparky

Radosť výhercov, bodka organizátora

Hlavnú cenu v ankete „Srdcu najbližší“, ktorou je pobyt na 2 noci pre 2 osoby v hoteli Gino Park Palace**** v Orlovom (v ľubovoľnom termíne) získal Michal J., blahoželáme! Splnil všetky súťažné podmienky, nakoľko vyplnil každú z 15 anketových otázok a bol vyžrebovaný z viac ako 1500 hlasujúcich. Hlavnú cenu do ankety venoval hotel Gino Park Palace**** Orlové.

Odmenených je aj ďalších tridsať hlasujúcich. Atraktívne prezentačné balíčky od vyhlasovateľa súťaže, KOCR Trenčín región, získavajú: Zuzana M., Eva V., Michaela T., Jozef S., Dana F., Aneta F., Romana D., Katarína V., Gabriela T., Jarmila P., Lucia B., Silvia H., Peter J., Bianka B., Mária R., Slávo C., Tomáš M., Zuzana B., Anna P., Katarina M., Andrej R., Dominika T., Dušan J., Eva B., Zuzana Š., Michal K., Robert G., Lucia B., Alena P.. Vecné ceny budú výhercom v najbližších dňoch odoslané poštou, po ich kontaktovaní na e-mailovú adresu, ktorú uviedli v hlasovacom formulári.

A ako hodnotí projekt „Srdcu najbližší“ jeho organizátor?

„Veľmi pozitívne. Záujem o anketu prekonal všetky naše očakávania. Vzorka viac ako 1500 respondentov a výstupy z ankety sú pre nás zaväzujúce, zároveň inšpiratívne do ďalšej práce a projektov. Dostali sme popritom od hlasujúcich množstvo postrehov a námetov. Teším sa, že ľudia v našom kraji napriek ťažkej pandemickej dobe a s ňou súvisiacimi obmedzeniami, pristali na takúto formu komunikácie. Som príjemne prekvapená, ako detailne poznajú svoj kraj a s nadšením objavujú nové zákutia. Chcem sa preto všetkým zúčastneným v projekte „Srdcu najbližší“ poďakovať, lebo vieme, že to malo zmysel,“ vyjadrila svoje nadšenie výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Podrobné výsledky ankety všetkých pätnástich kategórií sú dostupné v nižšie uvedenej galérii.

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…