vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

8°C

polooblačno

Víťaz ankety TOP GASTRO v Trenčianskom kraji za rok 2023 je známy!

Verejnosť opäť rozhodla! V poradí 7. ročník hlasovania v ankete TOP GASTRO, ktorú každoročne vyhlasuje krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, už pozná svojho gastronomického šampióna! 

Novembrové nominácie verejnosti viedli k zostaveniu online formulára, v rámci ktorého bolo možné počas decembra odovzdať hlas vybranému gastronomickému favoritovi. Hlasovanie prebiehalo elektronickou formou na webovej stránke www.trencinregion.sk. 

Celkovo svoj názor vyjadrilo 1 369 hlasujúcich, ktorí vyberali z 50 nominovaných zariadení. Mnohé z gastro prevádzok boli anketovými „nováčikmi“.

„Môžeme pozorovať, že gastronómia kráča s dobou, podlieha novým trendom a inováciám, čo vnímame mimoriadne pozitívne. Dôkazom tohto faktu je aj aktuálny ročník ankety. Verejnosť nominovala mnohé novovzniknuté zariadenia, prevádzky zohľadňujúce gastronomické novinky alebo zariadenia so zaujímavým dizajnovým riešením priestorov,“ objasnil predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici

Víťaz ankety však môže byť len jeden a zdá sa, že verejnosť v tom mala jasno. Prvenstvo totiž víťaz získal so suverénnym bodovým náskokom! Na top priečku sa prebojovalo zariadenie M.O.M cafe z Bánoviec nad Bebravou, ktoré svojou ponukou sladkých koláčikov a iných dobrôt dokáže osladiť aj ten najkyslejší deň. Hoci vzniklo len predminulý rok, veľmi rýchlo a ľahko si získalo priazeň svojich návštevníkov. Oslovilo spolu 181 hlasujúcich, ktorí sa ho rozhodli podporiť svojim hlasom. Druhá priečka v ankete pripadla Reštaurácii pri Lipe v Dohňanoch, ktorá získala 124 hlasov. Salaš Beckov sa umiestnil na čestnom, treťom mieste s počtom hlasov 93.

Hoci meno TOP GASTRO zariadenia v Trenčianskom kraji za rok 2023 už poznáme, ešte stále zostáva prezradiť, že naprázdno neodchádzajú ani hlasujúci. Dvaja šťastlivci, ktorí boli vylosovaní spomedzi všetkých, ktorí odovzdali svoj hlas obľúbenej reštaurácii, bistru či kaviarni, získavajú 3-vstupový voucher do Wellmed centra Hotela Slovakia v Trenčianskych Tepliciach.

Záznam z losovania nájdete v galérii tohto článku. Výhercovia budú kontaktovaní e-mailom. 


Text: LS

15.1.2024

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…