vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

slabý dážď

Trenčiansky kraj si obľúbili aj blogeri

V dňoch 5. a 6. septembra 2019 zorganizovala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región press trip blogerov s cestovateľským zameraním po Trenčianskom kraji. Účelom cesty bolo zaznamenávanie zážitkov, ktoré dokážu v návštevníkoch zarezonovať. Vďaka tomu prežili štyria slovenskí blogeri nezabudnuteľné dva dni plné aktivít, smiechu a dýchajúcej histórie.

Hoci každý z nich sa orientuje skôr na zahraničie a na ďaleké cesty po celom svete chodia niekoľkokrát do roka, spája ich jedna dôležitá vec – láska k rodnej zemi. Cestovateľskí nadšenci Anna Tásler Onderková, František Fefe Kekely, Milan Bardún a Pavol Urbánek navštívili Trenčiansky kraj, aby počas dvoch dní zažili adrenalín, pokochali sa výhľadom, vychutnali si krásy a bohatú históriu hradov a utvrdili sa v tom, že všade vo svete je dobre, ale doma predsa len najlepšie.

 Pútavý program oslovil všetkých

Počas prvého dňa mali blogeri možnosť previesť sa na motorovom lietadle nad hornou Nitrou vďaka Aeroklubu Prievidza, ktorí ochotne odprezentovali aj proces výroby lietadiel. Z nebeských výšok sa preniesli na miesto len o niečo nižšie – vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch. Na nej sa im vyskytol pohľad na celé Bojnice, Prievidzu, Nováky a blízke okolie. Cesty pokračovali na pompézny Bojnický zámok, kde si osvojili dávnu históriu tohto rozprávkového miesta. Nasledoval presun do Trenčína a ubytovanie v hoteli Elizabeth, ktorého dominantou je rímsky nápis na trenčianskej hradnej skale viditeľný priamo z hotela.

Druhý deň začal prehliadkou Trenčianskeho hradu a pokračoval návštevou románskeho kostolíka v Haluziciach. Cesty nasledovali do Čachtíc, konkrétne k Čachtickej jaskyni, ktorá je prístupná len so sprievodcom. Vďaka jej unikátnosti považovali niektorí práve tento bod programu za jeden z najzaujímavejších. Posledným miestom aktívneho press tripu bol Čachtický hrad a jeho príbeh o Alžbete Báthoryovej.

Okrem poznávacieho charakteru a propagácie dominánt Trenčianskeho kraja mal press trip aj priateľský charakter a celé dva dni sa niesli v znamení skvelej nálady, smiechu a nadviazaní nových kontaktov medzi blogermi. Tí nešetrili slovami chvály, ktoré prezentovali aj na sociálnych sieťach.

„Sme veľmi radi, že press trip, ktorý bol zameraný na mladých ľudí s cestovateľskou vášňou, oslovil aj svetaznalých blogerov. Tí si dva dni v Trenčianskom kraji úprimne užili a bolo vidieť, že aj pre nich majú naše pamiatky veľký význam. Sme radi, že môžeme aj touto cestou osloviť ich cieľovú skupinu, teda mladých ľudí, ktorých baví spoznávanie krajín a rôznych kultúr. Veríme, že aj ich fanúšikovia budú chcieť zamieriť do nášho regiónu a spoznať pamiatky na vlastnej koži,“ dodala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

V Trenčíne, 11. septembra 2019

Text: MT 

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…