vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

oblačno

Luxus na dosah ruky. Nechajte sa rozmaznávať v kúpeľoch Trenčianskeho kraja

Významný kúpeľný trojuholník. Trenčiansky kraj ponúka krásne prostredie troch významných kúpeľných miest na Slovensku. Trenčianske Teplice, Bojnice a Nimnica sú miestom, kde naberiete potrebnú energiu, osviežite telo i myseľ, ale najmä si doprajete oddych, ktorým dostanete svoje telo do vynikajúcej formy. 

Doprajte si oddych

Kto ešte nebol v Trenčianskych Tepliciach, nech dvihne ruku. Najstaršie a najvyhľadávanejšie slovenské protireumatické kúpele sú dominantou nielen mesta, ale aj Trenčianskeho kraja a celého Slovenska. Termálne pramene v „perle Karpát“ majú ideálnu teplotu od 37 do 40,3 stupňov Celzia, čo umožňuje využívať ich v prirodzenom stave bez dodatočnej úpravy. Úspešne sa tu liečia choroby pohybového aparátu a nervové ochorenia. Sú to jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Európskym unikátom v Trenčianskych Tepliciach je zachovaný Hammam, ktorý sa v súčasnosti využíva ako relaxačná miestnosť po kúpeli v najteplejšom termálnom bazéne Sina. 

Šesť prírodných liečivých zdrojov sa využíva na vonkajšiu i vnútornú balneoterapiu. Sírne pramene sa líšia teplotou vody v rozmedzí 35,5 až 39 stupňov Celzia. V kúpeľoch vám poskytnú širokú paletu liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie.

Ideálna poloha kúpeľov, rozľahlý park s jazierkom a prírodná scenéria vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít.

V Kúpeľoch Trenčianske Teplice si môžete vybrať z viacerých pobytových balíčkov - liečebných, relaxačných, špeciálnych, či rekondičných a ubytovať sa v širokej škále hotelov. Najkomfortnejším je bezpochyby Krym, prepojený s hotelom Slovakia, z ktorého sa po rekonštrukcii stal hotel spájajúci moderný wellness s pravou kúpeľnou starostlivosťou. Okrem nich nájdete pokoj aj v piatich liečebných domoch - Atlantis, Viktória, Eskulap, Espanade a Pramenný Dvor.

Návštevou Trenčianskych Teplíc získate nielen zdravé telo, ale zažijete neskutočný pokoj a oddych v krásnom prostredí s dychberúcou históriou kúpeľného mestečka.

Osviežte telo i myseľ

Len na skok z Púchova, v tesnom susedstve s Nosickou priehradou sa rozprestierajú najmladšie slovenské Kúpele Nimnica, obklopené lesmi Javorníkov a Strážovských vrchov. Za 60 rokov existencie sa stali ideálnym miestom na relax a udržanie tela v zdravej kondícii. V areáli si môžete vybrať zo šiestich kúpeľných domov, no dominantou je hlavná budova Balnea Grand. V štvorhviezdičkovom srdci kúpeľného mestečka sa okrem ubytovania poskytuje väčšina liečebných procedúr, nájdete tu aj medicínske wellness centrum, reštauráciu, kiosk, spoločenskú miestnosť či kaviareň. Sídlia v nej aj ambulantní lekári. Na svoj pobyt si môžete zvoliť ubytovanie vo viacerých typoch izieb. Určite vás ohúri výhľad na priestrannú Nosickú priehradu a mnoho atrakcií v areáli kúpeľov. Lákadlom je tiež odvoz miestnym vláčikom Kúpeľáčikom.

Unikátne zloženie nimnickej vody umožňuje vonkajšiu i vnútornú aplikáciu, a to formou pitnej či inhalačnej liečby a uhličitým kúpeľom. Špecifická mikroklíma soľnej jaskyne napomáha pri liečbe horných a dolných dýchacích ciest, zníženej činnosti štítnej žľazy, ochorení zažívacieho traktu, dermatologických ochorení, neurózy, stresu a vyčerpanosti, alergií, astmy. Z procedúr môžete na vlastnom tele otestovať vodoliečbu, masáže, inhalácie, teploliečbu, oxygenoterapiu, ale tiež mimotelovú šokovú vlnovú terapiu, ktorá sa s úspechom využíva na liečbu ochorení pohybového aparátu v rehabilitácii, ortopédii, reumatológii, chirurgii a športovej medicíne.

To všetko dáva jasnú odpoveď na to, že zaručene osviežite svoje telo i myseľ, načerpáte potrebnú energiu a po prvej návšteve sa určite rozhodnete do Kúpeľov Nimnica vrátiť znova.

Načerpajte energiu

Učupené pod Bojnickým zámkom, z troch strán obkolesené listnatými a ihličnatými lesmi sa nachádzajú Kúpele Bojnice. Stáročná história termálnych prameňov spätá s prírodou vytvára harmóniu, ktorá dá vášmu telu nový impulz.

Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá akratoterma s teplotou od 28 – 52 stupňov Celzia, ktorá vyviera z deviatich prameňov, ktorá zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na choroby z povolania, pohybového ústrojenstva, obličiek, močových ciest, nervové i ženské choroby. Dennodenne sú vám k dispozícii lekári z viacerých medicínskych oblastí a tiež špecialisti na manipulačnú terapiu a akupunktúru. K dispozícii je 8 termálnych bazénov, pri liečebnom dome Mier v Relax centre si oddýchnete vo wellnesse so saunovým svetom. Prídu si tam na svoje milovníci masáži, medzi vyhľadávané patrí manuálna lymfodrenáž, či masáž lávovými kameňmi.

V medicínskom wellness centre objavíte relaxačný bazén s masážnymi tryskami, ale aj vírivku, rôzne sauny, tepidáriá, Kneippov kúpeľ, tropické sprchy či ľadopád. 

Ubytovanie nájdete v trinástich liečebných domoch, z ktorých najdominantnejšími sú Lysec, Bôrina a Mier. Novinkou z tohto roka je otvorenie nádherného Kúpeľného mlyna. Kulinársky zážitok si môžete dopriať v Bašte pri prameni, kde sa môžete dokonca člnkovať na prírodnom jazierku. 

Kúpele Bojnice sa svojou lokalitou a ponúkanými službami radia medzi to NAJ, čo slovenské kúpeľníctvo ponúka. Z hornej Nitry bezpochyby odídete dobití pozitívnou energiou.

Vyliečte sa po covide

Všetky kúpele v Trenčianskom kraji zareagovali aj na aktuálnu situáciu s koronavírusom. Vo všetkých troch kúpeľoch môžete aktuálne využiť aj pobyt POSTCOVID, pri ktorom načerpáte nové sily po prekonaní ochorenia COVID-19. Dokonca, zdravotní pracovníci môžu využiť rôzne zľavy pri pobytoch, aby načerpali novú silu a energiu do neľahkej práce.

Tak, čo? Vybrali ste si? Navštívte kúpeľný trojuholník v Trenčianskom kraji a Nimnica, Bojnice či Trenčianske Teplice sa stanú vašimi vyhľadávanými dovolenkovými destináciami.Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…