vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

13°C

polooblačno

Poznáš Trenčiansky kraj?

Pamiatky, kultúra, šport, príroda alebo relax? Spojili sme príjemné s užitočným. Využi voľný čas na získavanie nových vedomostí. Pošli správne odpovede na 4 jednoduché otázky a možno vyžrebujeme práve teba.

Na víťaza čaká tričko s potlačou hrdinu Trenčianskeho kraja. Úspešný kvízmajster vyberá z ponuky slávnych rodákov: Štefánik, Štúr alebo Podjavorinská.

Správne odpovede posielaj, očíslované podľa poradia otázok, na e-mailovú adresu: info@trencinregion.sk

Zo správnych odpovedí žrebujeme už budúci týždeň, v stredu 8. apríla 2020. Víťazovi pošleme informačný e-mail. Video z losovania bude zverejnené pod príspevkom na facebookovej fanpage Trenčín región.

Pozorne čítaj otázky! Kľúčom k správnym odpovediam je okrem tvojich vedomostí aj naša web stránka. Využi pomôcku, ktorá je povolená ;-)

1. Ako sa volá najväčší cykloprojekt (cyklotrasa) Trenčianskeho samosprávneho kraja, a ktoré jeho úseky sú už vybudované?

Máš rád šport a konkrétne cykloturistiku? Potom by pre teba táto otázka mala byť hračkou. Trenčiansky región sa drží trendu a v otázke budovania nových trás rozhodne nezaostáva. V súčasnosti je najväčším cykloprojektom trasa, ktorá prepojí tri kraje. Ako sa volá? Vieš, ktoré úseky cyklotrasy sú už prístupné verejnosti? Ak nemáš ani tušenie, zorientuj sa TU.

2. Pri športe ešte ostaneme. Poznáš meno futbalistu, ktorý momentálne háji farby talianskeho klubu spod Vezuvu? Vieš odkiaľ pochádza?

"This is my sen" je hláška, ktorú si pamätá nejeden fanúšik slovenského futbalu. Hlavne tí, čo fandia tímu AS Trenčín. Poznáš meno autora pamätného výroku? Jedná sa o rodáka z Trenčianskeho kraja, futbalového reprezentanta, šikovného záložníka, ktorého prirovnávajú k hráčovi "Bieleho baletu", Lukovi Modrićovi. Napovie ti článok z nášho dvojmesačníka Trenčín región. Okrem mena nezabudni napísať, odkiaľ pochádza :-).

3. Priraď  atraktivity cestovného ruchu k okresom Trenčianskeho kraja, v ktorých sa nachádzajú.

Číslo, ktorým je označená kultúrna či prírodná pamiatka, priraď k písmenku, ktorým je označený okres Trenčianskeho kraja.


4. Koľko kilometrov od nultého poludníka je vzdialená budova Hvezdárne v Partizánskom?


 Naskenuj QR kód a započúvaj sa do histórie. Čaká na teba správna odpoveď ;-)


Nový kvíz pripravujeme na štvrtok 9. apríla 2020.

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…