vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

18°C

jasno

Poznáš Trenčiansky kraj?

Pamiatky, kultúra, šport, príroda alebo relax? Spojili sme príjemné s užitočným. Využi voľný čas na získavanie nových vedomostí. Pošli správne odpovede na 4 jednoduché otázky a možno vyžrebujeme práve teba.

Cenou je tentokrát komplexný turistický sprievodca, ktorý ťa prevedie tými najkrajšími miestami Trenčianskeho kraja.

Správne odpovede posielaj, očíslované podľa poradia otázok, na e-mailovú adresu: info@trencinregion.sk

Zo správnych odpovedí žrebujeme už budúci týždeň, v stredu 6. mája 2020. Víťazovi pošleme informačný e-mail a video z losovania bude zverejnené pod príspevkom na facebookovej fanpage Trenčín región.

Pri riešení otázok neváhaj využiť našu web stránku, kde nájdeš všetky správne odpovede.

1. Komu daroval cisár Žigmund hrad Uhrovec, a v ktorom roku?

V ťažko dostupnom teréne, na jednom zo strmých kopcov Strážovských vrchov, sa vo výške 591 metrov uprostred zelene rozprestiera impozantná zrúcanina hradu. Predpokladá sa, že na stavbe hradu Uhrovec sa podieľal Matúš Čák. Do vlastníctva ho prebral v roku 1295. Komu ho však takmer o 100 rokov neskôr daroval cisár Žigmund? Vieš aj presný rok? Pomôckou na ceste za správnou odpoveďou je nahrávka o hrade Uhrovec, ktorú si môžeš vypočuť po načítaní nižšie priloženého QR kódu.

2. Kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach je architektonickým skvostom. Poznáš meno "otca" jedinečného projektu?

Funkcionalistické kúpalisko Zelená žaba, v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, navrhol v 30. rokoch minulého storočia brniansky architekt. Ako sa volal?

3. Spoznáš rodákov z Trenčianskeho kraja?

V neľahkých časoch ovplyvnených globálnou pandémiou chránia svoje zdravie i slávni rodáci z Trenčianskeho kraja. Spoznáš ich, aj keď sú zahalení rúškom? Nezabudni napísať názov mesta či obce odkiaľ pochádzajú!

4. Ktoré chránené krajinné oblasti zasahujú na územie Trenčianskeho kraja?

Z veľkoplošných chránených území zasahuje na územie Trenčianskeho kraja celkovo 5 chránených krajinných oblastí. Vieš ktoré?


Nezabudni, vedomostný kvíz pripravujeme každý týždeň. Nové otázky na teba čakajú vo štvrtok 7. mája 2020.

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…