vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

0°C

polooblačno

Miesto, kde načerpáte dobrú energiu

Tento príbeh sa začal písať v roku 2014 a o rok neskôr bratia Patrik a Juraj Kuckovci slávnostne otvorili novú reštauráciu v srdci hornej Nitry, na pomyselnej hranici Bojníc a Prievidze. Na mieste, kde v minulosti stála reštaurácia Kazačok, vybudovali podnik, ktorý je v hľadáčiku mnohých ľudí.

„Vážime si každého hosťa. Pravidelne sa k nám vracajú aj ľudia zo širokého okolia, ktorí si obľúbili náš penzión, nádherný areál a reštauráciu,“ hovorí spolumajiteľ rezortu Patrik.

Bratskú dvojicu inšpiroval pri tvorbe názvu MERIDIANA motív slnečných hodín. „Keďže sme v tom čase sedeli na brehu Jadranského mora v malebnom mestečku Arenzano, názov reštaurácie je po taliansky,“ dodáva Kucka.

„Považujeme za dôležité s hosťami komunikovať, pýtať sa na ich názor a mať uši na stopkách. To nás posúva dopredu. Zadosťučinením je pre nás plná reštaurácia a spokojní zákazníci,“ dopĺňa Patrik Kucka a pokračuje: „Menu je rôznorodé. Snažíme sa mať na jedálnom lístku to, čo si aktuálna situácia vyžaduje, na čo majú ľudia chuť. Keď začali byť populárne streetfoodové jedlá, tak sme ich okamžite doplnili do ponuky. Stále sa však nájdu zákazníci, ktorí si nevedia vynachváliť napríklad klasický vyprážaný syr. My sa vždy len pousmejeme, lebo na syre sa nedá nič pokaziť. Stačia iba kvalitné suroviny a na tie si v rezorte MERIDIANA Bojnice potrpíme,“ pokračuje. Reštaurácia ponúka aj detské menu na mieru. Promuje ho doslova takto: „Vy viete, čo majú vaše deti rady. Požiadajte obsluhu – radi vám poradíme, čo všetko môžeme pre vaše ratolesti pripraviť.“ „Je pre nás jednoduchšie porozprávať sa s rodičmi a vyjsť im v ústrety pri výbere, lebo len oni najlepšie vedia, čo ich deti obľubujú,“ vysvetľuje Patrik Kucka.

V menu nás zaujala špeciálna ponuka, s ktorou sme sa nikde inde nestretli – picnik boxy. „Máme nádherný areál na zážitkový piknik ako z romantického filmu. Keď si hostia objednajú piknik, dostanú k nemu vozík ako stôl, v ktorom sú nerozbitné poháre, deka aj petang. Hostia majú na výber zo štyroch rôznych druhov jedál. Picnik boxy si môžu objednať domov, vziať do prírody alebo konzumovať v areáli na deke,“ vyratúva Kucka.

MERIDIANA nie je klasická reštaurácia, ale rezort s penziónom, wellness, biojazierkom aj nádherným skleníkom. Dobré chýry idú nielen o kvalite a pestrosti jedla, ale aj o ubytovaní, wellness či viacerých aktivitách a zážitkoch, ktoré MERIDIANA ponúka. „Naši hostia majú veľa možností. Všetci, čo k nám prídu, hovoria, že je tu naozaj dobrá atmosféra. Cítia sa tu ako na dovolenke pri mori. Ľudia sa sem neprichádzajú len najesť, ale naše jedlá si vychutnávajú,“ zdôrazňuje spolumajiteľ reštaurácie Patrik Kucka. Aj my sme sa v rámci oficiálnej návštevy pod názvom Na koštovke pustili do lúskania menu reštaurácie MERIDIANA. Asistoval nám sám spolumajiteľ. „Výber hlavného jedla nechám na vás. Najlepšie viete, na čo máte chuť. Predjedlo vám však vyberiem ja.“ Kým sme si vyberali z pestrej ponuky, na stole nám pristál Devil’s Smoker – tanier s domácimi údeninami a s parmezánom, k tomu olivy a kváskový chlebík. Treba podotknúť, že MERIDIANA má svoju udiareň, takže prvé predjedlo pochádzalo z jej produkcie. Na začiatok fakt skvelé. Druhé predjedlo bolo vegánske – kukuričné tacos plnené avokádovým guacamole. Keďže mierne pikantnú mexickú kuchyňu máme radi, aj toto predjedlo pohladilo naše chuťové poháriky.

Z hlavných jedál si každý zvolil podľa chuti. Napriek tomu, že bol čas obeda a vydávali jedlo z dennej ponuky, kuchári boli naozaj rýchli. Obsluhu tiež hodnotíme na jednotku a chválime jednotnú rovnošatu čašníkov, čo dotváralo skvelý dojem.

Na koštovke v MERIDIANE sme sa cítili naozaj dobre, uvoľnene. Kvalitné jedlo, pozorný personál, atmosféra ako pri Jadranskom mori. A nemusíte ani ďaleko cestovať, máte to za rohom. Vyskúšajte a dobrú chuť!

foto: MERIDIANA BOJNICE, Radovan Stoklasa

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…