vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

22°C

jasno

Krásy Trenčianskeho kraja zachytili objektívy rakúskych novinárov

Od piatka 5. októbra až do nedele 7. Októbra 2018 mali novinári z Rakúska možnosť spoznať lokality trenčianskeho regiónu, ktoré sú známe vysokou návštevnosťou a obľúbenosťou u domácich i zahraničných turistov. Pozitívnych ohlasov sa tak dočkala Myjava, Bojnice, Čachtice, ale aj Trenčín a Trenčianske Teplice.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región pozvala aj tento rok zástupcov zahraničných elektronických a printových médií na informačnú cestu naprieč regiónom. Vďaka tomu spoznali turisticky žiadané miesta zblízka.  O kraj sa zaujímali mediálni odborníci z oblasti cestovania, turizmu, histórie či životného štýlu.

Záujem o spoznávanie pamiatok a kultúry bol evidentný

Turisti z Rakúska prichádzajú každoročne na územie Trenčianskeho kraja  s veľkým záujmom. Hoci história a kultúra ich citeľne zaujíma, kraj má ambíciu čísla návštevnosti zvýšiť a podporiť tak cestovný ruch aj všeobecné povedomie o tomto území.

Infocesta pre rakúskych novinárov bola pripravená v spolupráci so Zahraničným zastúpením cestovného ruchu SR vo Viedni. „Trenčiansky kraj v minulom roku navštívilo viac ako 5 tisíc turistov z Rakúska. Vzhľadom na geografickú blízkosť našich dvoch krajín, je toto číslo pomerne nízke. Radi by sme počet návštevníkov zvýšili, preto sme pozvali novinárov z rakúskych médií a ukázali sme im najatraktívnejšie lokality nášho kraja. Veríme, že články, ktoré budú vďaka infoceste publikované, prilákajú väčší počet rakúskych návštevníkov do trenčianskeho regiónu,“ objasnila výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Program informačnej cesty bol bohatý a rozmanitý

Novinári svoju cestu začali v kopaničiarskom regióne, v skanzene Gazdovský dvor, kde mali príležitosť vidieť tradičné myjavské kroje a zvyky či chutnú domácu kuchyňu. Následne, po presune do Trenčína, bola pripravená prehliadka pyšne sa týčiacej dominanty mesta, Trenčianskeho hradu. Piatkový program bol zavŕšený prehliadkou domáceho pivovaru Lanius, ktorý sa rovnako môže pochváliť svojou unikátnosťou. V rámci Trenčína je totiž jediný pivovar, v ktorom sa pivo priamo varí.

Sobota bola rozprávková vďaka návšteve Bojnického zámku a bojnickou novinkou – 30 metrov vysokou vyhliadkou, ktorá odkryla výhľad nielen na celé Bojnice, ale aj okolité mestá a dediny. Nasledovala prehliadka mesta Trenčianske Teplice, ktorej súčasťou bola aj návšteva pravých tureckých kúpeľov Hammam spojená s výkladom. Nakoniec nasledoval presun na zrekonštruované kúpalisko Zelená Žaba.

Posledný deň informačnej cesty si rakúski novinári osvojili známy príbeh spájajúci sa s hradom Čachtice a odvážne preskúmali aj Čachtické podzemie. Žurnalisti na konci trojdňového poznávacieho výletu neskrývali nadšenie z navštívených miest, ktoré budú prezentovať vo svojich článkoch a výstupoch už čoskoro.

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…