vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

0°C

slabé sneženie

Sprievodné podujatia HoryZontov: Čaká nás pestrý začiatok novembra

Hoci Festival dobrodružných filmov HoryZonty naplno odštartuje svoj 16. ročník až vo štvrtok 11. novembra, niektoré zo sprievodných podujatí festivalu sa uskutočnia už pred jeho oficiálnym otvorením. „Čaká nás pestrý začiatok novembra. Na utorok 2. 11. máme naplánované hneď tri udalosti, súvisiace s festivalom,“ prezrádzajú organizátori. 

HoryZonty podporia projekt Trenčín 2026 v kandidatúre na EHMK

V utorok 2. novembra sa HoryZonty zapoja do procesu odovzdávania Kandidatúry mesta Trenčín na Európske hlavné mesto kultúry 2026. Kreatívny spôsob odovzdania si v spolupráci s tímom Trenčín 2026 zobralo na starosť občianske združenie DIVO, ktoré sa pod taktovkou Adama Babjaka pokúsilo zapojiť viaceré subjekty participujúce na kandidatúre mesta. HoryZonty zastúpi člen festivalového štábu, horolezec Jaroslav Dutka, ktorý s vypracovanou prihláškou kandidatúry zlaní z Trenčianskeho hradu a odovzdá ho členom iniciatívy Trenčín 2026. Tí prihlášku odovzdajú na Ministerstve kultúry Slovenskej republiky. Obyvatelia mesta môžu projekt podporiť na sociálnych sieťach projektu Trenčín 2026.

V Kaviarni na Ceste s trénerom atletiky a hendikepovanými veslármi

V kalendári festivalu je na utorok poznačené aj ďalšie podujatie sekcie Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých, zameraných na búranie predsudkov spoločnosti voči osobám so zdravotným, telesným či mentálnym znevýhodnením. Po workshope Prelezme hendikep, ktoré sa uskutočnilo 21. októbra v Lezeckom centre Trenčín, sa program sekcie presunie do Kaviarne na ceste v Katovom dome. Hosťami programu bude Milan Sulety, tréner atletiky z Trenčína a predseda OZ zastrešujúceho Kaviareň a Baliareň Na ceste, ktoré sú zároveň chránenými dielňami klientov DSS Adamovské Kochanovce. Súčasťou programu bude aj prezentácia hendikepovaných športovcov Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany. Prezentácia a diskusia s hosťami sa uskutoční o 18:00, vstup na toto podujatie bude bezplatný. 

Spúšťa sa predpredaj vstupeniek

Po dvoch podujatiach, ktoré sú naplánované na utorok 2. novembra, bude tento dátum aj dňom, kedy sa spustí predpredaj festivalových vstupeniek. Lístky na festival sa budú dať zakúpiť v KIC na Mierovom námestí v Trenčíne do stredy 10. novembra, od štvrtka 11. novembra si budú môcť návštevníci kúpiť vstupenky priamo v pokladni Posádkového klubu. Vzhľadom k tomu, že sa v súvislosti s aktuálne platným Covid Automatom zmenili niektoré opatrenia, organizátori čiastočne upustili od režimu OTP, v ktorom pôvodne plánovali realizovať celý festival. Nakoniec sa rozhodli pre kombináciu režimu Kompletne zaočkovaní v divadelnej sále, s režimom OTP v univerzálnej sále Posádkového klubu. V tomto duchu sa bude niesť aj predpredaj vstupeniek na jednotlivé bloky. V súvislosti s opatreniami pre tento rok nebudú k dispozícii celofestivalové permanentky. Zmenou je aj zrušenie štvrtkovej  prezentácie Róberta Gálfyho, ktorú nahradí rozprávanie Tomáša Petríka, chatára z Chaty pri Zelenom plese.

HoryZonty 2021 sa uskutočnia v dvoch termínoch - v klasickej forme v Posádkovom klube v termíne 11. – 13. novembra a v online podobe, ktorá prebehne 19. – 21. novembra 2021 prostredníctvom internetovej služby tootoot.fm. Festival je realizovaný v spolupráci a s podporou Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Audiovizuálneho fondu a Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.  

Zdroj: Erika Imrichová, HoryZonty, www.horyzonty.sk

Dokumenty

Program HoryZonty

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…