vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

23°C

oblačno

Obľúbená rodinná reštaurácia sídli v Omšení

Svojich zákazníkov si získali krásnym prostredím, príjemnou obsluhou a kvalitnými jedlami, vychádzajúcimi z kuchyne, z ktorých si vyberie každý návštevník. Reštaurácia Pod Babou v Omšení je obľúbeným miestom, kam radi zavítajú nielen miestni obyvatelia.

Vďaka silnej podpore fanúšikov tohto rodinného biznisu získala reštaurácia Pod Babou 3. miesto v súťaži TOP GASTRO zariadenie v Trenčianskom kraji 2020. Z celkového počtu hlasov 3046 získali 159 spomedzi 58 nominovaných zariadení.

Viac o reštaurácii nám prezradil Jozef Matuščin v rozhovore.

1.      Na začiatku sa nám trošku predstavte a povedzte o začiatkoch vo Vašom podnikaní.

V gastronómii pracujem už 37 rokov a z toho 28 v zahraničí, kde som získal veľa skúseností a nahliadol do medzinárodnej kuchyne. Vždy bolo mojím snom mať vlastný, rodinný podnik a keď sa naskytla možnosť, išiel som si za tým. Názov ,,Pod Babou’’ vznikol tak, že náš podnik sa nachádza pod vrchom Omšenská Baba. Dokončujeme aj izby, takže naši hostia sa môžu tešiť aj na ubytovanie.

2.      Je konkrétny produkt vo Vašej reštaurácii, ktorý patrí k najobľúbenejším či najpredávanejším?

K našim najobľúbenejším a najpredávanejším jedlám patrí určite Turistický rezeň alebo Misa Baba, ale aj iné jedlá.

3.      Poznačila Vás súčasná neľahká situácia?

Súčasná situácia súvisiaca s pandémiou nás samozrejme poznačila ako každého. A ako každý sa snažíme prispôsobiť  danej situácii, aby sme našim zákazníkom vyšli v ústrety. Jedlo rozvážame a máme aj výdajné okienko. Chcem sa zároveň poďakovať naším hosťom, že stoja pri nás a aj teraz si objednávajú jedlá, sme im za to vďační.

4.      Aký sortiment ponúkate pre klientov? Nájdu si u vás to svoje aj ľudia so špeciálnymi intoleranciami?

Do našej reštaurácie chodia aj vegáni či ľudia s intoleranciou a samozrejme sa im snažíme vyhovieť. Držíme sa hesla náš zákazník, náš pán.

5.      Máte špeciálne plány na rok 2021, keby sa situácia upokojila a podmienky by boli priaznivejšie?

Máme toho ešte veľa v pláne či už upravenie jedálneho lístka, alebo zasklenie vonkajšej terasy, no bohužiaľ kvôli pandémii, ktorá panuje vo svete, musíme naše plány odložiť.

6.      Ako vnímate získanie 3. miesta v súťaži TOP GASTRO zariadenie Trenčianskeho kraja 2020?

Keď sem sa dozvedeli že sme vyhrali  3. miesto v tejto súťaži, veľmi nás to samozrejme potešilo a chceli by sme sa aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí za nás hlasovali aj po takej krátkej dobe od otvorenia. Budeme sa samozrejme stále zlepšovať, aby sa k nám naši zákazníci vracali a boli u nás spokojní či už s jedlom, alebo prostredím.

V Trenčíne 25.1.2021

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…