vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

19°C

dážď

BIKEFEST v Kálnici plný adrenalínu a skvelej atmosféry

Aj tento rok sa v dňoch od 24. do 26. mája 2019  konal festival určený všetkým milovníkom dvojkolesových strojov a adrenalínu BIKEFEST 2019. Priestor DEMA bikeparku v Kálnici uvítal stovky návštevníkov a cyklistických nadšencov vo všetkých vekových kategóriách. Na dráhach sa mali možnosť stretnúť profesionálni pretekári, nadšenci, hobby pretekári i tí najmenší v detských kategóriach. Súťažiť prišli cyklisti nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.

V poradí 9. ročník sa niesol v energickom duchu s priaznivým počasím a vysokou návštevnosťou. Cyklisti mali možnosť vidieť viac ako 400 testovacích bicyklov, 50 vystavovateľov a 11 súťažných disciplín, v ktorých si pretekári mohli otestovať svoje schopnosti a zručnosti. Disciplíny ako Enduro, XC Eliminator, Pumptrack, XC Výšľap, Airbag, Slopestyle, Downhill, Dual Slalom a Maratón sa počas májového víkendu uskutočnili vo viacerých kategóriách. Najmenší cyklisti si zmerali sily v cyklosúbojoch v Detskej zóne Intersport.

Divácky magnet nesklamal

V rámci festivalu sa aj tento rok uskutočnil Garmin Slopestyle FMB World Tour, ktorý sa jazdil ako súčasť Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom. Nervydrásajúce kúsky predviedli skúsení pretekári, za čo si od návštevníkov vyslúžili nielen rešpekt, ale aj nadšené ovácie trvajúce počas celého programu.

Aj vďaka skvelej spätnej väzbe zo strany návštevníkov je tento festival výnimočným zážitkom: Sme veľmi radi, že sa od vzniku našej organizácie zúčastňujeme na podujatí BIKEFEST v Kálnici ako vystavovateľ, ktorý propaguje Trenčiansky kraj. Energia návštevníkov je neuveriteľná, každý prichádza s priateľskou náladou a vždy sa potešia novej cyklomape, ktorú si v našom stánku môžu zobrať zadarmo,” vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Návštevníci mali príležitosť zabaviť sa nielen sledovaním adrenalínových kúskov na bicykli, ale aj prostredníctvom živej hudby, rôznych sprievodných aktivít a súťaží. Bohatá paleta stánkov s občerstvením zabezpečila kvalitný gastronomický zážitok, ktorý len umocnil celkový príjemný pocit z festivalu BIKEFEST 2019.

V Trenčíne, 29.5.2019

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…