vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

5°C

oblačno

Rodina vláčikov sa rozrástla

Už ste sa niekedy odviezli červeným vláčikom? Obľúbené turistické dopravné prostriedky v Trenčianskom kraji sú pripravené aj na ďalších miestach.

Po minuloročnom úspešnom pilotnom projekte turistického vláčika Matúš Čák, ktorý previezol až 25 000 návštevníkov Trenčianskeho hradu, je tento rok k dispozícii úplne nový, kvalitnejší vláčik. Novinkou oproti minulému roku je aj upravená trasa, ktorú tvorí iba jeden okruh. Začína na Štúrovom námestí pri fontáne Vodník a pokračuje naprieč námestím, cez lesopark Brezina až k Južnému opevneniu Trenčianskeho hradu a späť. Sezónu odštartoval 8. mája. V máji a septembri bude premávať počas víkendov a sviatkov od 10.00 do 18.00 h. Od júna do augusta bude návštevníkov prevážať od 10.00 do 18.00 h. Rodinu červených vláčikov rozšíril vláčik Kúpeláčik, ktorý 1. mája odštartoval kúpeľnú sezónu v Trenčianskych Tepliciach. Jazdí každú polhodinu od Kostola sv. Štefana. Počas letnej sezóny, teda od júna do augusta, bude návštevníkom kúpeľného mesta k dispozícii denne od 13.00 do 18.00 h, cez víkendy už od 10.00 h.

Turistický vláčik Brezováčik môžete najnovšie využiť aj na návštevu mohyly na Bradle. Jazdí každú hodinu z Námestia gen. M. R. Štefánika na Bradlo a odvezie vás aj späť do centra Brezovej pod Bradlom. Prvý štartuje o 9.35 h z námestia v Brezovej pod Bradlom a posledný odchádza o 18.00 h z Bradla.

Cestu na Čachtický hrad vám zatraktívni vláčik Báthory. Návštevníkov prevážal už počas Veľkej noci. Trasa meria 3,5 km a má dve zastávky – na námestí a pod hradom. Aktuálne informácie môžete sledovať na jednotlivých facebookových stránkach pomenovaných podľa vláčikov.

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…