vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

11°C

oblačno

Letná fotosúťaž „Slnko v objektíve“ pozná svojich víťazov

Kruh fotosúťaží podľa ročných období uzatvorila štvrtá, letná fotosúťaž s názvom “Slnko v objektíve”. Vyhlasovateľ fotosúťaže, krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, tak apelovala na úspech predošlých troch súťaží zameraných na krásne snímky Trenčianskeho kraja. Vďaka nim mala široká verejnosť možnosť zapojiť sa a vyhrať lákavé ceny.  Od 10. júla 2019 do 11. augusta 2019 sa verejnosť zapájala zasielaním fotografií s letnou tematikou a od 14. augusta 2019 do 10. septembra 2019 vyskúšala svoje šťastie na výhru verejnosť. Ktorá z postupujúcich 15 fotografií vybrala 3 najlepšie.

Nová kategória dala šancu uspieť aj mladším

Odborná porota pozostávajúca z profesionálnych fotografov vybrala v utorok 13. augusta  15 postupujúcich fotografií z celkového počtu 64 zaslaných fotografií od 29 fotografov. Do hlasovania sa následne zapojilo dokopy 228 účastníkov. Zvlášť šancu na úspech získali aj mladšie ročníky do 18 rokov, z ktorých porota vybrala zo 17 fotografov  3 výhercov. Tí dokopy do súťaže zaslali 39 fotografií.

„Zvlášť motivovať sme sa rozhodli aj šikovných nadšencov fotografie, ktorí spadajú do kategórie do 18 rokov. Teší nás, že zmenu v pravidlách  prijali pozitívne a chopili sa príležitosti. Radi podporujeme mladé talenty s potenciálom, ktorí chcú rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti,“ dodala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Noví majitelia hodnotných cien

Najviac hlasov získala fotografia s názvom „Sídlisková romantika“, ktorú nasnímal Peter Sobek. Vďaka tomu sa môže tešiť z nového fotoaparátu Instax Mini 9, ktorý dokáže vytvoriť očarujúce snímky na počkanie. Druhou ocenenou je Mária Trúchla, ktorá za fotografiu „Výhľady“ vyhráva poukaz na večeru pre 2 osoby v reštaurácii Dubno v Novej Dubnici. Trojicu výhercov uzatvára Martin Mezei s fotografiou “Odraz slnka“, za ktorú si vyslúžil voľnú rodinnú vstupenku na hrad Beckov.

Hodnotné dary od vyhlasovateľa súťaže získavajú aj výherci z kategórie do 18 rokov. 1. miesto získala “Slnečná brána” od Mariany Slukovej, 2. miesto patrí fotke “Trenčiansky hrad” od Kristíny Novosádovej a trojicu uzatvára Tomáš Jakuš s vyobrazením “Slnka v ruke”.  

Prostredníctvom generátora boli následne vybratí aj traja výhercovia z radu hlasujúcich. Na hodnotné ceny od vyhlasovateľa súťaže sa môžu tešiť Ema Trúchla, Gabriela Tuhelová a Janka Prnová. Všetci výhercovia budú kontaktovaní a upozornení na výhru prostredníctvom mailu.

Všetky fotografie majú šancu prispieť k propagácii turistických atraktivít Trenčianskeho kraja a môžu byť použité na web sídle KOCR Trenčín región, v dvojmesačníku „Trenčín región“, v tlačených propagačných materiáloch, publikáciách či PR článkoch. 

V Trenčíne, 16. september 2019

Text: MT

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…