vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

24°C

oblačno

Začiatok prázdnin so sebou prináša aj štart veľkého letného dobrodružstva, z ktorého si odnesiete „Batoh plný zážitkov“!

Začiatok prázdnin sa už blíži, a teda aj štart veľkého letného dobrodružstva! Sedem zaujímavých lokalít, sedem nepoznaných miest, sedem prekvapení a sedem výletov spája letná turisticko-poznávacia hra, ktorá súťažiacim už od 1. júla nabalí „Batoh plný zážitkov.“  

Krajská organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región každý rok pripravuje inšpirácie, ako aktívne a plnohodnotne stráviť  leto  v Trenčianskom kraji a odniesť si čo najviac zážitkov. Po pátraní po majetkoch Matúša Čáka Trenčianskeho, Hojdačkovej pátračke či bádaní Po stopách škriatka Trenčanka, bude toto leto patriť najmä turistike a spoznávaniu menej známych kútov regiónu. 

"V aktuálnom ročníku hry sa môžu súťažiaci tešiť na 7 výletov, ktoré ich privedú na nepoznané miesta a ukážu im zaujímavé turistické chodníčky. KOCR Trenčín región toto leto stavila na miesta, ktoré sú svojim spôsobom jedinečné a jednoznačne sa vryjú do pamäti každému účastníkovi. Keďže bude výletom dominovať turistika, pripravili sme si aj zaujímavú motiváciu v podobe atraktívnych odmien. Každý úspešný turista získa originálne tričko s grafikou od trenčianskeho rodáka a umelca, ktorý svoje diela predstavuje pod značkou kvaso.art," priblížila Eva Dudová Frývaldská, predsedníčka KOCR Trenčín región.

Niekde ľahká prechádzka, niekde sa súťažiaci trošku zapotia, niekam sa dokonca odvezú na bicykli. Vždy to však bude stáť za to. Ciele sú stanovené tak, aby predstavovali celodenný výlet s viacerými možnosťami na oddych či ďalšie zážitky v okolí. Či už je to posedenie pri ohnisku pod indiánskym totemom smerom na Slimačí vodopád, kúpeľ po turistike k Partizánskej jaskyni v bazéne s vodou z horského potoka v miestnom kempe, alebo deň strávený pri vode s vodnými atrakciami a piesočnou plážou. Spoločným menovateľom bude plnohodnotne strávený prázdninový deň. 

Sprievodcom bude veselý herný plánik, nevyhnutný k úspešnému absolvovaniu hry. Okrem zoznamu cieľov obsahuje aj miesto na zakreslenie piktogramu, nakoľko každý jeden zo siedmych cieľov ukrýva drevenú tabuľku s QR kódom, ktorý po zosnímaní zobrazí unikátny piktogram.

Ako to skutočne funguje, si v predstihu vyskúšali aj žiaci zo základnej školy v Uhrovci. Jedným zo súťažných miest je aj  Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, a práve tam bola dňa 26.6.2024 hra oficiálne predstavená verejnosti. 

Odmeny tričkami nekončia!

Pre všetkých, ktorí to nevzdajú a absolvujú letnú výzvu celú, KOCR Trenčín región spolu s partnermi pripravili množstvo hodnotných cien, o ktoré sa bude losovať po skončení súťaže. Získať môžu výnimočný víkendový rodinný pobyt v Glamping Resort v Kamenci pod Vtáčnikom alebo wellness pobyt v Rezorte Sivý Kameň. Nadšených turistov čakajú tri špeciálne batohy plné výletných nevyhnutností a milovníkov adrenalínu plavba na Dračej lodi pre celý tím či rôzne poukazy na ďalšie zážitky v Trenčianskom kraji.

Všetky dôležité informácie o hre sa dozviete na tomto odkaze: https://www.trencinregion.sk/batoh-plny-zazitkov

Text: PG

Dňa: 26.6.2024

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…