vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

slabý dážď

Trenčiansky kraj sa prezentoval počas predsedníctva SR v OBSE

V priestoroch Hofburgského paláca vo Viedni sa vo štvrtok 28. novembra 2019 uskutočnila prezentácia kultúry, tradičnej kuchyne, zvykov a cestovného ruchu, ktorú organizovali Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) a krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Podujatie slávnostne otvoril veľvyslanec a stály predstaviteľ SR pri OBSE Radomír Boháč spolu s trenčianskym županom Jaroslavom Baškom.

Trenčiansky región ako kraj hradov, zámkov a legiend, tradícií či skvelého jedla. Takto sa v Hofsburgskom paláci prezentovala KOCR Trenčín región a Trenčiansky samosprávny kraj na čele s trenčianskym županom Jaroslavom Baškom. Ten vo svojom príhovore spomenul nielen najväčšie investičné projekty samosprávneho kraja, ale aj rozvoj elektromobility či ekologické smerovanie župy. „Náš kraj ponúka široké možnosti v rámci cestovného ruchu, ale aj relaxu v troch kúpeľných miestach. Medzi priority župy patrí aj podpora zdravého životného štýlu, o čom svedčí rozvoj cyklistickej infraštruktúry či unikátny projekt Hokejovej akadémie. Som nesmierne hrdý aj na všetky folklórne zoskupenia, ktoré uchovávajú tradície typické pre náš kraj,“ povedal trenčiansky župan.

Veľvyslanec a súčasný predseda Stálej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Radomír Boháč si spolu s generálnym tajomníkom OBSE Thomasom Gremingerom a  ďalšími hosťami vychutnal okrem iného aj vystúpenie hudobného zoskupenia Zvonkohra Košariská-Priepasné či niekoľkochodové menu, o ktoré sa postarali študenti Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Púchove v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Prezentáciu Trenčianskeho kraja pri príležitosti predsedníctva SR v OBSE organizačne zabezpečila KOCR Trenčín región. „Sme veľmi radi, že sme mohli vzácnym zahraničným hosťom z členských štátov OBSE predstaviť to najlepšie, čo v kraji máme. Od regionálnej gastronómie, cez kultúru až po výstavu fotografií, ktorá prítomným hosťom ukázala krásu a jedinečnosť nášho kraja,“ vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Zdroj: Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…