vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

oblačno

Okolo unikátneho slovenského znaku v Horovciach vedie nový náučný chodník

Horovce, malá obec v Trenčianskom kraji, sa môže pýšiť veľkou turistickou atrakciou, aká na Slovensku nemá obdoby.  Na ploche 9,9 hektára sa rozprestiera unikátny slovenský štátny znak, vysadený zo stovky druhov drevín. Vyše 62 tisíc stromov, tvorí nadrozmerný symbol Slovenska a je viditeľný iba z vtáčej perspektívy. 

Aby si pohľad na tento unikát užili aj peší turisti, vznikol v jeho okolí nový náučný turistický chodník, ktorý bol slávnostne otvorený 10. septembra 2023. Vďaka informačným tabuliam môžu návštevníci spoznať okolnosti a históriu vzniku tohto unikátneho projektu, ale aj faunu a flóru nachádzajúcu sa v jeho blízkosti.  Na vytvorenie štátneho znaku zo živých stromov, okolo ktorého prechádza náučný chodník, bolo vysadených 55 700 ks listnatých sadeníc a 7 000 ihličnatých sadeníc. Slovenský znak je na parcele 9,9 hektára a jeho rozmery sú 279 x 216 m.

O vytvorenie náučného chodníka sa zaslúžil Klub slovenských turistov Horovce s finančnou podporou z  participatívneho-komunitného rozpočtu TSK.

Zdroj: Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK

Foto: Facebook Trenčianske Teplice a okolie z vtáčej perspektívy

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…