vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

14°C

dážď

Druhý májový víkend prinesie do Trenčína 7.ročník výstavy cestovného ruchu regiónov

Po roku bude opäť patriť trenčianske výstavisko prehliadke toho najlepšieho, čo nám slovenské regióny a regióny susedných krajín môžu ponúknuť. Cestovateľské príležitosti, miestne chute i aktuálne novinky na tohtoročnú turistickú sezónu prinesie 7. ročník výstavy REGION TOUR EXPO, ktorý sa uskutoční v dňoch 11. a 12. mája 2018 na výstavisku Expo center v Trenčíne. 

Svoju ponuku predstavia mestá, obce a regióny Slovenska, Českej republiky, Poľska či Maďarska. Na veľtrhu budú prezentovať známe i tie menej známe zákutia, tipy na zaujímavé výlety, kvalitné kúpeľné pobyty či aktívnu dovolenku.

Novinky na blížiacu sa letnú turistickú sezónu, prírodné krásy, kultúrne pamiatky i ochutnávku regionálnych špecialít predstaví aj domáca krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Návštevníci prezentačného stánku sa môžu tešiť na adrenalínové otvorenie expozície v podaní Majstra Európy a niekoľko násobného Majstra Slovenska v cyklotriale, Martina Behra. Vystúpenie rodáka z trenčianskeho kraja, ktorý predvedie svoje umenie v piatok o 11.30 h v pavilóne č. 5, určite osloví nejedného milovníka extrémnych športov. Úspešný cyklotrialista zároveň pozve všetkých cyklistov na objavovanie trenčianskeho regiónu zo sedadla bicykla prostredníctvom online cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na interaktívnej mape webového portálu  www.trencinregion.sk. Na spoznávanie kraja návštevníkov vyzve aj zábavná súťaž „Krížom krajom za 100 dní“, ktorú pripravila KOCR Trenčín región pre rodiny s deťmi na vyplnenie voľných prázdninových chvíľ.  Lákavé novinky a prehľad podujatí v stánku KOCR Trenčín región predstavia aj členské oblastné organizácie cestovného ruchu. Chuťové bunky návštevníkov stánku poteší degustácia zdravých nápojov i slaných a sladkých múčnikov, ktorú pripravia študenti Stredných odborných škôl obchodu a služieb z Trenčína a Púchova, z lokálnych surovín typických pre trenčiansky región.

Súbežne s výstavou bude už tradične prebiehať aj celoslovenská výstava cukrárskej výroby Torty & svet pečenia a 3. ročník festivalu slovenských produktov „Chuť Slovenska“, určeného pre všetkých gurmánov. Na výstavisku nebude chýbať bohatý kultúrny program, zaujímavé prednášky a tradiční remeselníci, ktorým bude patriť vonkajší areál výstaviska. 

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…