vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-6°C

jasno

Rekreačný areál Rybník Horná Mariková - Modlatín zaujal odbornú komisiu

Počas obdobia, kedy nám pandémia strpčuje život sa v mnohých oblastiach menia preferencie návštevníkov a výnimkou nie je ani ubytovanie na dovolenke. Namiesto luxusu a tradičných hotelov sa stalo čoraz obľúbenejšie ubytovanie v súkromí. Tento trend vzala do úvahy i odborná komisia vo svojom hodnotení v súťaži TOP ubytovacie zariadenie v Trenčianskom kraji za rok 2021 a víťazom sa stalo rekreačné stredisko Rybník Horná Mariková – Modlatín. 

Areál Rybník sa nachádza v obci Horná Mariková v blízkosti pohoria Javorníky. Ubytovanie poskytuje v krásnych drevenicových bungalovoch, nachádzajúcich sa v starostlivo upravovanom a plne vybavenom areáli. Návštevníkom je k dispozícii multifunkčné ihrisko so športovými potrebami, ohniská, grily či dokonca fínska sauna s kaďou. Súčasťou areálu je aj mini zoo s hospodárskymi zvieratami, čo ocenia najmä rodiny s deťmi.  Viac o tomto objekte nám v rozhovore prezradila Veronika Štefúnková

1. Ako vznikol nápad na vytvorenie takéhoto rekreačného areálu?

Mariková je malá dedinka v krásnom horskom kraji, cca 20 km z mesta Považská Bystrica. Rybník sa nachádza v strede obce, zároveň je v tichom prostredí ako stvorenom pre oddych, situovaný priamo pod horou s krásnym výhľadom na okolie. 

2. Od kedy fungujú chatky v areáli?

Ubytovanie funguje od roku 2006

3. Plánujete rozšírenie ubytovacích kapacít? Alebo nejaké nové investície do areálu?

Momentálne neplánujeme rozširovanie ubytovacích kapacít.

4. Pre koho je areál rybník Horná Mariková – Modlatín ideálnym miestom na návštevu a pobyt?

Naše rekreačné zariadenie je vhodné pre víkendové a týždňové pobyty celoročne. Ubytovanie väčšinou využívajú rodiny s deťmi, rybári, ktorí si prídu na svoje – rybník je dobre zarybnený. Areál je vhodný na stretnutia rodinného charakteru, prípadne pre usporiadanie osláv či turistiky v okolí. 

5. Kedy máte chatky viac vyťažené? Počas letnej či zimnej sezóny?

Chatky sú najviac vyťažené počas letných mesiacov – hlavne v období školských prázdnin. Vtedy je tu zároveň príjemný chládok a svieži vzduch z blízkeho lesa. 

6. Čo všetko u vás návštevníci nájdu?

V okolí sú turistické chodníky v pohorí Javorníkov, pekná príroda vhodná na hubárčenie či cyklistiku, v zime sa dá prípadne dostať na bežkárske trasy. V letnej sezóne návštevníci preferujú rybárčenie, pobyt na detskom ihrisku, prípadne výlety do okolia – Hrad Považská Bystrica, Manínska Tiesňava či Súľovské skaly.

7. V čom vnímate výnimočnosť vášho ubytovacieho zariadenia?

Návštevníci tu majú súkromie, sú ubytovaní v samostatných chatkách s možnosťou grilovania, opekania si na vlastnom ohnisku či varenia gulášu. Veľa z nich sa opakovane vracia už niekoľko rokov aj s rodinami či známymi.

 8. Potešila vás výhra v súťaži TOP v cestovnom ruchu za rok 2021 v kategórii TOP ubytovacie zariadenie v Trenčianskom kraji? 

Samozrejme, z pozitívneho hodnotenia nášho zariadenia sa tešíme a veríme, že sa nám bude podobne dariť aj v budúcnosti.  


Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…