vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

oblačno

Holiday World Praha 2018 s účasťou KOCR Trenčín región

Najväčší veľtrh cestovného ruchu v strednej Európe napísal svoj 27. ročník. Vo výstavnom stánku slovenskej expozície nechýbalo zastúpenie Trenčianskeho kraja, ktorého turistickú základňu prezentovala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región a záujmové združenie Hrad Beckov.

Pod strechou pražského výstaviska mohli návštevníci veľtrhu Holiday World Praha 2018 v dňoch 15. – 18. februára 2018 nazrieť do rôznych kútov sveta a ochutnať špeciality, za ktorými by obyčajne cestovali stovky kilometrov. Počas štyroch dní sa na výstavnej ploche prezentovalo spolu 46 krajín a viac ako 700 vystavovateľov.

Tohtoročnou partnerskou krajinou veľtrhu bolo Slovensko, ktoré v rámci svojej expozície pripravilo bohatú ukážku kultúry či gastronómie. „V cestovnom ruchu osciluje história, súčasnosť aj budúcnosť, pretože na vzájomnom poznávaní krajiny, prírody, kultúrno-historických pamiatok a ľudí medzi sebou je založená tak úcta k tradícii, ako aj nádej vo vzťahu k časom budúcim,“ povedal na margo partnerstva a 100. výročia vzniku samostatného Československa Peter Weiss, veľvyslanec Slovenska v Českej republike.

Zvuk fujary, plieskanie bičom, lahodná chuť bryndzových halušiek či ochutnávka piva a vína. To je len zlomok pestrej ponuky prezentačného stánku označeného sloganom „Dovolenka na Slovensku - dobrý nápad“. Na spoločnej ploche sa stretli spoluvystavovatelia: Región Senec, Región Žitný ostrov, Región Stredné Slovensko, Chata Pieniny, Región Tatry Spiš Pieniny, Bratislava Region Tourism, Trenčín región, Región Vysoké Tatry, Región Slovenský raj a Spiš, Hlavné mesto Bratislava a Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a. s.

Trenčiansky kraj a jeho potenciál v cestovnom ruchu na veľtrhu Holiday World Praha 2018 prezentovala KOCR Trenčín región a záujmové združenie Hrad Beckov. „Na prezentačnom pultíku Trenčín región návštevníci našli celoročné prehľady podujatí na nadchádzajúcu turistickú sezónu, najnovšie materiály prezentujúce oblasti trenčianskeho regiónu, cyklomapy či inšpirácie, ako stráviť ideálnu dovolenku v našom kraji,“ priblížil predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Juraj Gerlici.

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…