vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

1°C

slabé sneženie

Putovanie „Po stopách škriatka Trenčanka“ pozná víťazov

S prvým dňom letných prázdnin odštartovalo v Trenčianskom kraji ďalšie letné dobrodružstvo. Škriatok z úspešnej minuloročnej Hojdačkovej pátračky opäť cestoval regiónom a sprevádzal dobrodruhov všetkých vekových kategórii známymi aj menej známymi miestami. Počas 3 mesiacov, od 1. júla do 30. septembra, absolvovali úspešní pátrači 8 výletov, v rámci ktorých navštívili hrady, spoznali históriu, previezli sa po cyklotrase, objavili netradičné múzeum či absolvovali výlet do prírody, kde ich čakal atraktívny cieľ.  Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región sa takto každoročne snaží podporiť domáci cestovný ruch a prezentovať atraktivity trenčianskeho regiónu.

„Na základe skúseností z minulých ročníkov našich letných projektov vieme, že ľudia veľmi radi spoznávajú nové, menej známe turistické lokality. Preto, sme sa aj túto letnú sezónu rozhodli pokračovať v podobnom duchu a vybrali 8 zaujímavých miest v kraji, ktoré určite stojí za to spoznať. Aby bolo cestovanie atraktívne aj pre deti, súčasťou bol opäť hravý plánik, ktorý pátračov na výletoch sprevádzal. Okrem zaujímavosti viažucej sa ku každému miestu, obsahoval aj jednoduchú úlohu, ktorú bolo potrebné splniť,“ priblížil myšlienku projektu Juraj Gerlici, predseda KOCR Trenčín región.

Tipy na výlety a zaujímavé odmeny motivovali množstvo rodín aj partii priateľov

„Záujem o súťaž nás veľmi potešil. Pred oficiálnym spustením hry sme rozdistribuovali na súťažné miesta a do vybraných turisticko-informačných centier (TIC) tisíc kusov plánikov. Už po prvom mesiaci od spustenia súťaže, sme museli realizovať dotlač ďalších plánikov. Spolu tak bolo rozdaných 1400 kusov,“ upresnil Pavol Štefčík, zastupujúci výkonný riaditeľ KOCR Trenčín región. 

Počas leta tak súťažiaci spoznali hvezdáreň v Partizánskom, Múzeum praveku v Bojniciach či Mohylu M. R. Štefánika. Pozreli sa cez okno do minulosti na hrad Beckov, vyšliapali si k nadrozmernej lavičke v Lúkach a pohojdali sa na lesnej hojdačke v Jasenici. Vďaka hre tiež spoznali moderné a interaktívne prvky, ktoré sa KOCR Trenčín región snaží využívať pri prezentácii regiónu. Jedným z nich je aplikácia Hrady3D a rozšírená realita na troch hradoch. V tomto prípade na hrade Čachtice, kde sa vďaka nej návštevníci stretli s jeho známou obyvateľkou, Alžbetou Bátoriovou. Výlet na bicykloch si zas naplánovali vďaka interaktívnemu kiosku, ktorý sa nachádza na frekventovanej cyklotrase BEVLAVA v Nemšovej. 

„Chcela by som sa poďakovať za celý nápad a zorganizovanie tohtoročnej letnej hry. Opäť sme spoznali množstvo zaujímavých miest o ktorých sme netušili a najmä, pre deti bola súťaž veľmi motivujúca, aby išli s nami na výlet,“ pochválila hru jedna zo súťažiacich.  

Aj napriek tomu, že projekt je komunikovaný ako letná hra pre rodiny s deťmi, reakcie súťažiacich hovoria, že výlety zaujmú všetky vekové kategórie. Zúčastnili sa mladé dvojice, staršie páry či skupiny priateľov. Jedným z príkladov je aj partia kamarátok: „Tak, ako minulý rok, tak aj tento sme sa s kamarátkami zúčastnili vašej súťaže. Boli to super výletíky. Na niektorých miestach sme už pred pár rokmi boli, ale s radosťou sme si ich zopakovali. Tešíme sa na ďalšiu vašu súťaž na budúci rok. S pozdravom ostáva Zuzana a jej kamošky Anita, Janka a Miňa,“ napísali k zaslaným fotografiám z výletov. 

Pre niekoho postačil plánik ako inšpirácia na výlety, iní sa zapojili aj do súťaže 

Za vyplnený plánik čakala každého súťažiaceho v jednom z TIC okamžitá odmena v podobe veselého ruksaku s motívom škriatka Trenčanka. Vstupenkou do losovania o hlavné ceny bolo zaslať fotografiu splnených úloh a najkrajšiu fotografiu z výletu. Losovalo sa o 16 hodnotných cien a túto možnosť využila stovka súťažiacich. Hlavnou cenou súťaže boli inteligentné hodinky Garmin či pobyt na 2 noci v luxusnom hoteli Gino Park Palace**** v Orlovom. Ďalšie hodnotné ceny boli napríklad rodinný pobyt na 2 noci s raňajkami v penzióne Adriana pri Zelenej vode či poukazy na nákup od dovolenka.sme.sk a siete predajní Mobelix. Viacerí súťažiaci získali rodinné vstupenky na Bojnický zámok, Trenčiansky hrad a hrad Beckov a poukazy na kreatívne maľovanie keramiky do Bencovje gruntu v Bojniciach.

Losovanie prebehlo 16. októbra 2023 a video z losovania s uvedenými menami výhercov je zverejnené na FB stránke Trenčín región a na webovom sídle KOCR Trenčín región (v galérii článku).

Text: PG

16.10.2023Mohlo by vás zaujímať

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…