vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

4°C

oblačno

Mesto Prievidza vás pozýva objaviť jej krásu i tajné zákutia formou videí i zábavnej hry

Mesto Prievidza pripravilo v minulom roku viaceré projekty, ktoré majú ukázať budúcim návštevníkom, ale i svojim obyvateľom, že aj tu sa skrýva množstvo pamiatok a turisticky atraktívnych miest.

Jednou z nich je aj prvá destinačná hra v meste Prievidza - Prievidzské selfíčko. Hra je zameraná na rozvoj cestovného ruchu mesta Prievidza a zároveň má návštevníkov, ale aj obyvateľov mesta, interaktívnou a zábavnou formou naučiť kúsok o histórii a zaujímavostiach Prievidze.

Koncept hry je súčasťou projektu Po stopách Prievidze, ktorý rozširuje povedomie o meste Prievidza prostredníctvom videí na YouTube a hra je oficiálne podporovaná Mestom Prievidza a Turisticko-informačnou kanceláriou mesta Prievidza. 

Princípom hry je po zakúpení mapy v TIK Prievidza rozlúštiť nápovedy a odhaliť 10 check-pointov. Na každom check-pointe je nutné naskenovať si QR kód a urobiť si selfie. Po naskenovaní sa hráč dozvie niekoľko zaujímavostí o danom mieste a hra mu odporučí aj kaviarne/reštaurácie v okolí. Na konci získa aj písmenko/číslo do výslednej tajničky. Po navštívení všetkých check-pointov, vylúštení tajničky a odfotení selfíčka na každom mieste obdrží hráč darček v TIK Prievidza.

V jednom meste môžete zažiť múzeá, vyhliadkový let lietadlom, zoskok padákom, parky priamo v centre, staroveké hradisko, galérie obrazov priamo na sídliskách a množstvo ďalších atrakcií. Okresné mesto predstavuje vo viacerých videách Po stopách Prievidze. V interaktívnej hre Prievidzské selfíčko nabáda ľudí zábavnou a zároveň vzdelávacou formou, aby jednotlivé miesta aj reálne navštívili.

Vedeli ste napríklad, že v meste Prievidza sa v 13. st. nachádzal na Mariánskom vŕšku hrad? Alebo, že krásny Piaristický kostol patrí medzi najkrajšie barokové stavby v strednej Európe? Alebo že sa tu ukrýva suterén zla, ktorý pripomína vojnové zločiny ? Putujte po zákutiach Prievidze, hľadajte indície, objavujte check-pointy, odfoťte sa a vyhrajte darček za úspešné vylúštenie tajničky!

Autorom hry je mladý Prievidžan Radovan Huba, na projekte spolupracuje s Turisticko-informačnou (TIK) kanceláriou v Prievidzi a miestnou samosprávou. „Sú tam naše dominanty, historické, kultúrne aj prírodné. Všetko, čo stačí urobiť, je prísť do TIK v Prievidzi, zobrať si mapu a vylúštiť pomôcky. Potom prídu ľudia k miestu, niekde tam nájdu žltý QR kód a ten, keď si naskenujú, nájdu informácie, zaujímavosti, reštaurácie či kaviarne v okolí a na konci aj písmeno do tajničky. Keď ju vyriešia, urobia si fotku, do TIK sa vrátia a dostanú nejakú odmenu,“ priblížil Huba.

Ak by ste chceli navštíviť všetky miesta na mape, zabralo by vám to približne 4 a viac hodín.

Videa si môžete pozrieť na tomto You Tube kanáli

Viac informácii sa dozviete v TIK Prievidza alebo na Facebooku Po stopách Prievidze. 

Zdroj: TIK BojniceMohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…